Yurt Dışına Para Transferinde Düşük Komisyonlar


 

Hepimizin bildiği üzere, internet teknolojisi hayatımız üzerindeki etkisini her geçen gün daha da artırmakta. Artık hemen her işlemi bilgisayarlarımız ya da akıllı telefonlarımız vasıtasıyla gerçekleştirebiliyoruz. Binlerce kilometre uzaklıktaki bir kişiye ya da kuruma e-posta yollamak ve çeşitli alışverişler gerçekleştirmek sadece birkaç saniyemizi alıyor. Bu yazımızda ele alacağımız bankacılık sektörü kapsamındaki yurt dışına para transferi işlemleri de yine internet fenomeninden payını alan konular arasında bulunuyor.

Diğer birçok alanda olduğu gibi internet, bankacılık sektöründe yaşanan rekabeti de artırmakta. Bu durumdan yararlanan taraf da elbette ki biz kullanıcılar olmakta. Söz gelimi, internet teknolojisinin geleneksel bankacılık sistemine alternatif oluşturan platformlara altyapı hazırlaması bu bağlamda bizlere avantaj sağlayan en büyük unsurlardan biri oldu. Zira bu gibi platformlara örnek verilebilecek PeP uygulaması, kullanıcılarına yurt dışı para transferi gibi önemli işlemlerde büyük ekonomik avantajlar ve çeşitli kampanyalar sunmaktadır.

Söz konusu platformlar başlangıçta güvenlik gibi hususlar açısından kullanıcıların endişeye düşmesiyle karşılaşmış olsalar da çok geçmeden bu konudaki güvenilirliklerini ortaya koydular ve sıklıkla tercih edilmeye başladılar. Kaldı ki örneğini verdiğimiz PeP platformu, tüm geleneksel bankalardan farksız biçimde, yapılan işlemlerin takibini gerçekleştirebileceğiniz bir arayüz sunmakta.

PeP ile Nasıl Yurt Dışına Para Gönderirim ve Ne Kazanırım?

Öncelikle elbette ki bir PeP hesabına sahip olmanız gerekmekte. Fakat bu işlem gözünüzü hiç korkutmasın. Çünkü sadece belli başlı kişisel bilgilerinizi girerek dakikalar içinde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Hesabınıza erişim sağladıktan sonra sahip olduğunuz diğer banka hesaplarınızdan ya da kredi kartlarınızdan PeP hesabınıza bakiye yüklemeye ve devamında yurt dışına para transferi işlemlerinizi gerçekleştirmeye hazırsınız demektir. Artık tek yapmanız gereken, “Para Gönder” sekmesinde yer alan “Yurt Dışına Para Gönder” seçeneğine tıklayarak gerekli alıcı bilgilerini girmek.
PeP’in yurt dışı para transferinde sunduğu avantajlardan söz edecek olursak, bunlardan ilki hiç şüphesiz ki ekonomik ayrıcalıklar olacaktır. PeP, kullanıcılarının Avrupa ülkelerine yapacağı uluslararası para transferi işlemlerinde gönderilen tutarın yüzde 0,6’sı gibi oldukça düşük bir komisyon bedeli talep etmekte. Ekonomik açıdan en önemli unsurlardan bir diğeri ise dönem dönem sunulan kampanyalardır. Örneğin 31 Agustos 2020 tarihine kadar devam eden kampanya ile söz konusu düşük komisyon bedelini dahi ödemeden yurt dışına para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Pep, hız konusunda da yine hiçbir soru işaretine yer vermiyor. Aynı geleneksel bankacılık sisteminde olduğu gibi, yurt dışına para transferi işlemlerinizde alıcı Avrupa ülkesinin mesai saatleri kapsamında tüm işlemler anında gerçekleştirilmekte. Hatta İngiltere’ye (Birleşik Krallık) yapacağınız para hareketlerinin 7 gün 24 saat boyunca işleme alındığını da belirtelim.

Önerilen Blog :  Fenomenlerin Uğrak Noktası: Bigo Live

Yurt dışına para transferi işlemlerinde tüm bu önemli avantajlardan yararlanmak için siz de PeP dünyasına katılabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Google Play Store veya App Store aracılığıyla PeP uygulamasını indirerek ya da internet şubesini kullanarak bahsettiğimiz adımları takip etmek!

https://peple.com.tr/yurtdisi-para-transferi


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…