Yangın Yüzünden Kül Olan Evinin Önünde 1 Ay Boyunca Bekleyen Köpeğin Sahibiyle Buluşması


749 shares

Köpeklerin ne kadar vefakar ve sadık olduğunu bir çok hikayede olduğu gibi çevremizde de görebiliyoruz. Anadolu çoban kırması olan Madison isimli köpek çıkan yangının ardından kül olan evinin önünde 1 ay boyunca sahibinin dönmesini bekleyerek bunu yine bizlere kanıtlıyor.

 

1. Tek Yapabildiği Dua Etmek.

Kuzey California’da çıkan yangın sonucu en az 85 kişi hayatını kaybetmişti. Bir çok can ve mal kaybının yaşandığı yangından bir şekilde sağ çıkmayı başaran köpek Madison, yangından can havliyle kaçan sahibi Andrea Gaylord’u beklemiş. Yangın için çıkartılan tahliye kararı yüzünden bölgeye gelemeyen Andrea’nın tek yapabildiği ise çok sevdiği köpeğinin sağlığı için dua edebilmekmiş.

2. Temiz Su ve Yiyecek Temin Edilmiş.

Hayvan kurtarma organizasyonuyla birlikte gönüllü olarak çalışan Shayla Sullivan, Madison’ın yerini bir kaç kez tespit edip yiyecek ve temiz su temin etmiş sahibi Andrea gelene kadar ancak, Madison’ın asıl ihtiyacı olan tabii ki sahibiyle kucaklaşmakmış.

3. Birinin Sahip Olabileceği En İyi Hayvan.

Tahliye kararı kalkınca Andrea sonunda evine dönebilmişti. Yangının vermiş olduğu devasa zararın arasında evinden arta kalan kalıntıya ulaşan Andrea, köpeği Madison’ı bu kalıntıyı korurken görmüş. Yaşadıkları duygusal buluşmayla alakalı detayları anlatan Andrea köpeği Madison’la alakalı şunları söylüyor, ” En kötü şartlar altında sadakatini koruyup burada beklediğini düşünün.” Göz yaşlarına hakim olamayan Madison köpeğiyle alakalı ”Birinin sahip olabileceği en iyi hayvan.” yorumunda bulundu.

4. Andrea ile Röportaj:

Önerilen Blog :  Evrim Fikrini Darwin'den Tam 1000 Yıl Önce Ortaya Atan Müslüman Alim Basralı El Cahiz

Like it? Share with your friends!

749 shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…