Türkiye’ye Gelen Uçakta Herkesin Hayatını Tehlikeye Atarak Kapıyı Açmaya Kalkışan Kadına 600 Bin Lira Ceza


22 Haziran tarihinde uçuşun ortasında kapıyı açmaya çalışan kadın uçaktaki herkesin hayatını tehlikeye attı. Uçuşu engelleyen, havayoluna maddi zarar verebilecek en önemlisi de yüzlerce kişinin hayatına mal olabilecek bu davranışın cezası da ağır oldu haliyle.

 

1.

25 yaşındaki Chloe Haines, 22 Haziranda Stansted Havaalanı’ndan Dalaman’a yapılan uçuş sırasında acil durum kapısını açmaya çalıştı. Jet2 adındaki hava firması, Haines isimli kadını agresif ve tehlikeli davranışları sebebiyle suçladı. Uçuşu tehlikeye giren Jet2, kadın kabin içerisinde kabin ekibi tarafından sakinleştirilirken iki adet jet eskortluğunda Stansted Havaalanı’na geri döndü.

2.

Kabin ekibine saldırdıktan sonra uçağın kapısını açmaya çalışan Haines, uçak içerisinde büyük bir paniğe sebep olmuştu. Yaşanan kaosla alakalı atılan tweetlerde kadının alkollü hatta uyuşturucu etkisi altında olabileceği belirtilmişti. Kadını durdurmaya çalışanlardan biri “(Haines) son derece genç ve çelimsiz olmasına rağmen güçlü bir erkek gibiydi. Bunu sadece biri [bir uyuşturucu ismi veriyor] kullandığı zaman görmüştüm. Süper güçleri var gibiydi” şeklinde açıklamalarda bulundu.

3.

Haines, Stansted Havaalanı’na yapılan zorunlu inişin ardından uçağı ve yolcuları tehlikeye atması gerekçesiyle Essex Polisi tarafından tutuklandı. Haines’in kefaleti ödendiği için alınan kararla Haines’in 30 Temmuz tarihine kadar şartlı tahliyesi gerçekleşmişti. Maddi boyutunu bir kenara bırakacak olursak birçok kişinin hayatını da hiçe sayan bu girişim, tabii ki de cezasız kalmadı. Jet2 havayolu şirketi, kadını ömür boyu havayolundan yasakladı ve 85.000 sterlin (605 bin TL) para cezası verdi.


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…