Türkiye’de Gılgamış Destanı’nı Çekeceğim Diyerek Yapım Şirketlerini Dolandıran Yapımcı ve Hikayesini Anlatan Flood


Sinema sektöründe Dünya çapında büyük atılımlar yapabilen çok fazla yerli yapımımız olmadığının farkındayız. Elbette bu bizim bu tarz işler karşımıza geldiğinde fazlasıyla heyecanlanıp ani kararlar alabiliyoruz. Yabancı bir yapımda bir Türk oyuncu gördüğümüzde yaşadığımız gurur ya da çekilen filmin Türkiye’de geçiyor olması hepimizi gururlandırıyor. Bunun tek sebebi duyulacak gurur değil tabii ki. Ülkemizin tüm Dünya’da reklamının yapılacak olması ve bunun hep turistik hem de daha sonraki sektörel işler için gelir kaynağı olması da ortadaki önemli unsur. Ama bazen bu unsurlar kişilerin gözlerini kör edebiliyor ve sağlıklı düşünmeyi gözden kaçırabiliyoruz. Anlatılacak olay 2004 yılında geçiyor. Bir filmin büyük oyuncularla Türkiye’de çekimlerine başlanacağı ve yüksek bütçeye sahip olması yapımcı firmaların sanırım gözlerini boyuyor. Bu durumu fırsat olarak değerlendiren Beni Atoori destanı çektiği filmle değil,gerçekleştirdiği dolandırıcılıkla yazıyor. Beni Atoori nin İnstagram sayfasında bu filmi tekrar gündeme getirmesiyle bir twitter kullanıcısı da zamanında gerçekleşmiş olan bu bir garip hikayeyi Twitter üzerinden flood yoluyla anlatıyor. Olayı genel hatlarıyla baştan sona öğrenmek adına floodu okumaya geçebiliriz.

1.

2. Atoori filmin tamamının Türkiye’de çekileceğini söylüyor. Kimse ‘bu adam kim?’ diye bakmıyor bile, sanki bir Jerry Bruckheimer, Steven Spielberg gibi ağırlanıyor. Türk ve Amerikalı oyuncuların oynayacağı büyük bütçeli bir Gılgamış filmi. Hem de Türkiye’de. Daha ne olsun!

3. Atoori, filmi yönetecek olan Roger Christian ile Türkiye’ye geliyor. Christian, kötülüğüyle tarihe geçen Battlefield Earth filminin yönetmeni. Bu fark edilmeye başlanınca Atoori, ‘Oscar’ları var’ diyor. Aslında tek Oscar’ı var, o da Star Wars filminin set dekoratörü olarak.

4. Neyse bu abimiz filmde ‘Ömer Şerif ve Peter O’Toole oynayacak’ diyerek başlıyor bütün ünlülerle görüşmeye. Kenan İmirzalıoğlu, Özgü Namal, Hande Ataizi, Zuhal Olcay, Hülya Avşar. Şarkıcı Nez’i bile buluyorlar yahu! Adam kiminle tanışsa seni Gılgamış’ta oynatacağım diyor.

5. Medya acayip ilgi gösteriyor. Sürekli haberler ve dedikodular. Atoori sürekli bizim oyuncularla bir gün Reina’da, bir gün Laila’da. Görüşmeleri ofiste değil pahalı restaurantlarda yemek yerken yapıyor. Yemeklerin masraflarını da Özen Film ve Umut Sanat firmalarına kakalıyor.

6. Atoori, filme yapılacak dekordur, çekimler için açılacak yoldur, görüşme yapılacak yemektir derken Özen Film ve Umut Sanat’ı 1 milyon dolara yakın dolandırıyor. 1 sene boyunca çekimler türlü bahanelerle başlamıyor, bu sırada Atoori yiyor, içiyor, geziyor, eğleniyor.

7. Durumu ilk çakanlardan biri şarkıcı Nez oluyor. ‘Ofiste görüşmek yerine sürekli olarak benimle bir restoranda görüşmek istediler, kabul etmedim. Amaçları gündem yaratmak. Bu projeye inanmadığım ve bu tezgahın figüranı olmak istemediğim için teklifi kabul etmedim’ diyor.

8. Daha sonra Hülya Avşar da ‘Karpuz seçer gibi oyuncu seçiyorlar’ diyerek durumu çakıp vazgeçiyor. Atoori ise filmde kısa bir rol oynayacak Armand Assante’yi Nişantaşı’na getirip ‘Her şey yolunda. Filmi çekeceğiz’ mesajı veriyor.

9. Sonra bir gün Atoori pılını pırtını toplayıp kaçıyor ve geri dönmüyor. Özen Film ve Umut Sanat, Atoori’ye hem Türkiye’de hem İngiltere’de dava açıyorlar ama mahkeme celpleri ulaşmıyor çünkü kendisinin ABD ve İngiltere’den verdiği iki adres de sahte çıkıyor.

10. Günümüzden Atoori’nin Imdb sayfasına baktığımızda adı sanı duyulmayan işler görüyoruz ve hala projeleri arasında Gılgamış gözüküyor! Zaten google aramasında bile net 5 tane fotoğrafı bile çıkmıyor. Bir zamanlar Türkiye’de her gün haberlerde, partilerde, otellerde, yemeklerdeydi.

11. Atoori, 2019’da Instagram hesabından filmi hâlâ ‘The Epic of Gılgamesh’ adıyla çekeceğini, bu sefer Edgar Ramirez ve Noomi Rapace’in oynayacağını iddia ediyor. Ve şaka gibi, 2004’te Türkiye’de çekilen fotoğrafı da ‘Gılgamış Destanı’nın ilanını kutluyoruz’ diye paylaşmış asdfgh.

12.

13.

14.

15. Atoori en son 2019’da Antonio Banderas’ın başrolde olduğu ‘Dali’ adlı bir film çektiğini iddia etmiş. Eylül 2020’de yayınlanacak demiş. Böyle bir filmin varlığına dair yerli, yabancı hiçbir kaynak yok, Banderas’ın Imdb’sinde bile yok. 2008 tarihli başka bir haber çıkıyor sadece.


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…