Tomografi Sonucundan Beyninde Diş Olduğunu Öğrenen Genco


248 shares

Sağlık her şeyden önce gelir diye boşuna demiyorlar. Nedenini öğrenmeden birkaç gün önce yürümekte zorluk çekmeye başlayan Deniz, arkadaşları tarafından alkollü sanılmaya başlanmıştı. Sanrıları artmaya başlayan arkadaşımız tomografi sonrası gördüklerine inanamadı.

Sinop’un Gerze ilçesinde yaşayan Deniz Mızraklı’nın ağzında çıkması gereken bir dişi beyninde çıktığını öğrendi. Ameliyatın riskli olduğu, dişin alınması halinde konuşma, görme ve hareket duyularını yitirebileceği söylendi.

Gerze’de amatör olarak müzikle uğraşan Deniz Mızraklı’nın , 2014 yılında geçirdiği beyin tümörü ameliyatından üç gün önce tomografisi çekildi. Tomografide, ağzında çıkması gereken bir dişin beyninde çıktığı anlaşıldı. Doktorlar, dişin alınmasının kendisinde bazı hasarla yol açabileceğini söyledi.

Deniz  Mızraklı, “Ben, Sinop’ta bir mekanda canlı müzik yapıyordum. Canlı müzik yaptığım dönemde kendimde ciddi bir rahatsızlık hissettim. Bununla ilgili hastaneye gittim. Yürüme testi yaptılar ve yürümekte zorlandım. Bir denge bozukluğum vardı. Beni tanıyan insanlar, alkollü olduğumu sanıyorlardı. O dönem Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındım. Tomografiler çekildi. Beynimde bir tümör tespit ediliyor. Ameliyattan 3 gün önce de bir beyin tomografisine girdim ve beynimde diş olduğu anlaşıldı. Diş hala beynimde duruyor. Diş hala orada durduğu için denge bozukluğu ve hafıza kaybı hastalığının tekrarlama durumu var. Diş alınırsa konuşma, görme ve hareket duyum tamamen kaybolabilecek, bu riski almak istemedim” dedi.


Like it? Share with your friends!

248 shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…