Salgında Ölen Sahibini Hastane Önünde Bekleyen Köpeğin Yürek Burkan Hikayesi


Daha önce çok defa bahsettiğimiz üzere insanların en sadık dostlarının köpekler olduğunu biliyoruz. Yüzyıllardır süren insanoğluyla olan ilişkilerinde her konuda bizlere yardımcı olmayı ant içmiş birer yardımcı kahraman gibiler. Onların sahiplerine bağlılığı öyle bir seviyede ki öteki taraf bile ayıramıyor. Hikayemizdeki dostumuz Aylarca sahibini beklemiş bir ufaklık. Ancak kendisi bu konuda ilk değil. Daha öncesinde de bu gibi olaylar yaşanmış. Köpekler sahiplerini hiçbir şekilde bırakmamışlar. Ancak bu sefer asıl kahramanımız aylarca sahibini bekliyor. İşte o ufaklığın hikayesini sizlere sunuyoruz.

1. Olay Wuhan’da Geçiyor. Sahibi Salgın Sebebiyle Yaşamını Yitirse de O Sahibini Bırakmıyor.

Olay bir yerel gazetede anlatılıyor. Salgının zirve yaptığı dönem içerisinde bir vatandaş  5 gün yoğun bakım altında tedavi görse de Korona’ya yenik düşerek hayatını kaybediyor. Sahibi yaşamını yitirse de minik dostumuz bu durumu kabullenemiyor ve hastaneden çıkmayı reddediyor.

2. Hastanedeki Süpermarketin Çalışanı Ufaklığı Fark Ediyor.

Nisan ayı içerisinde önlemler biraz gevşeyince market yeniden açılıyor. Köpeğin başından geçenleri hastane çalışanlarından öğrenince zamanında kendisinin de böyle bir dostu olduğunu söyleyerek küçük dostumuzla ilgilenmeye başlıyor.

3. “Marketi Beraber Açıyoruz.Hastaneyi Hiçbir Şekilde Terk Etmiyor.”

Sabahları market çalışanını kapının önünde bekliyor kendisi. Akşam ise kapanışı beraber yapıyorlar ama o hastanede kalmaya devam ediyor. Kadın dostumuza Çince’de “Küçük Hazine” anlamına gelen ‘Şiao Bao’ ismini veriyor.

4. Evde Bakmaya Çalışsa da Hastaneye Geri Dönüyor.

Her ne kadar eve götürüp yeni bir yuva vermek istese de Şiao Bao her seferinde hastaneye geri dönüyor. Sahibini aramaktan vazgeçmediğini fark eden kadının da pek yapacak bir şeyi kalmıyor.

5. Tıp Merkezinde Köpeklerin Bulunması Yasak.

Bir yerden sonra bu kural gereği köpeği hastaneden çıkarmak zorunda kalıyorlar. Hayatına devam edebilmesi için yeni bir yuva bulunacağının teminatını veren bir barınağa teslim ediliyor kendisi. Umarım en kısa sürede kendisine yeni bir yuva ve yeni bir aile bulabilir.


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…