Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Bilgileri


Saç ekimi, saçta seyrelme ya da kelleşme sorunlarını kalıcı bir şekilde ortadan kaldıran estetik ve tıbbi bir operasyondur. Oldukça basit bir çalışma prensibi vardır; uygulama görecek kişinin sağlıklı saç köklerinin, istenilen bölgeye mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesiyle gerçekleşir. Bu sayede pek çok kişi için önemli başlıklardan biri haline gelen kelleşme veya seyrek saç sorunu ortadan kalkmış olur.

Saç Ekiminde Süreç Nasıl İlerler?

Saç ekimi konusunda modern teknoloji ve estetik alanı oldukça gelişmiş durumdadır. Hem yeni teknikler hem de işini en iyi şekilde yapan uzmanlar bir araya geldiğinde, oldukça memnuniyet veren sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Saç ekimi operasyonu, bu problemi yaşayan erkek ve kadınlara uygulanabilir ancak ekim öncesi bazı testeler ve analizler yapılmaktadır. Bu testlerin sonucunda tıbbi olarak herhangi bir engel ortaya çıkmazsa ve hastanın ekim için kullanılabilecek donör alanı uygunsa, -yani başında ya da vücudunda sağlıklı saç kökleri varsa- saç ekimine hemen başlanabilir.
woman hair transplant before after

Testlerde ve analizlerde sorun çıkmadığı takdirde operasyon günü belirlenir ve hastaya bir hafta öncesinden neleri yapıp yapmaması gerektiği anlatılır. Operasyon sonrası olacaklar hakkında bilgi verilir. İşlem gününde, hasta steril bir ameliyathaneye alınır ve anestezi uygulanır. Bu sebeple ağrı en aza indirilir. Donör bölgeden saç toplama işlemi yapılır ve işlem görecek bölgede kanallar açılarak saç kökleri nakledilir. Bu operasyonun süresi kişiden kişiye göre değişmektedir çünkü her hastanın saç ekimi ihtiyacı farklıdır. Saç ekimi tamamlandıktan 6 ay sonra kişi hayal ettiği görünüme kavuşur. Çünkü saçların net olarak uzamaya başlaması belirli bir sürede gerçekleşecektir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Kafa derisi ve saç yapısından çıkan analizler sonucu, hangi saç ekimi tekniğinin kullanılacağına karar verilmektedir. Saç ekimi operasyonlarında FUE, DHI ve FUT olmak üzere üç yöntem kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayın.

Önerilen Blog :  Fenomenlerin Uğrak Noktası: Bigo Live

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi

FUE yöntemi ile saç ekimi, saç ekiminin günümüzde geldiği en başarılı noktadır. Bu sebeple sıkça tercih edilir. Bu işlem saç ekiminde oldukça hızlı bir iyileşme ve minimum iz vaat eder. FUE ile saç ekim operasyonu, lokal anestezi yapılarak gerçekleşir. İşlemin ortalama süresi ise 5 saattir. Seyrek ya da açık bölgeye ekilmek için, hastanın ense bölgesinden saç kökleri alınır. Bu kökler istenilen bölgeye açılan minik kanalların içine ekilir. Mikromotor Fue cihazları sayesinde tüm işlemler oldukça hızlı ve güvenli şekilde yapılabilmektedir.

DHI Yöntemi ile Saç Ekimi

DHI yöntemi sık sık FUE ile karşılaştırılan son zamanların popüler saç ekimi tekniklerindendir. Ancak diğer tekniklere göre avantajları net bir şekilde anlaşılamamıştır. DHI tekniği FUE yönteminin daha uzun süren ve implant kullanılarak gerçekleştirilen bir versiyonudur. Ayrıca FUE’ye göre daha yeni bir tekniktir.

FUT Yöntemi ile Saç Ekimi

Fut yöntemi her ne kadar belirli bir dönemin en popüler tekniği olsa da günümüzde kullanılması asla önerilmeyen saç ekimi yöntemlerindendir. Geçmiş zamanlarda FUT yöntemi ile yoğun kelleşme problemlerinde etili çözümler elde edilmiştir ancak güvenilir, modern ve sağlıklı bir saç ekimi süreci için FUE’den yararlanılmalıdır. Siz de steril bir ortamda ve işinde uzman bir ekiple dilediğiniz saç görünümüne kavuşabilirsiniz.

Saç Ekimi Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Saç ekimi yaptıranların yorumları ve öncesi sonrası fotoğrafları, süreci ve tahmini sonuçları anlamanız için size yardımcı olacaktır. İşte saç ekimi yaptıranların öncesi sonrası fotoğrafları!
bald middle age hair transplant before after
black hair man hair transplant before after
blonde hair hair transplant before after
example hair transplant before after
forehead and top head hair transplant before after
forehead hair transplant before after
forehead men hair transplant before after
ginger hair color hair transplant before after
hair transplant before after natural example
hair transplant before after photo
hair transplant before after turkey
hair transplant before after
long hair transplant before after
men good hair transplant before after
natural hair transplant before after photo
natural hair transplant before after
natural woman hair transplant before after
photos of hair transplant before after
step by step hair transplant before after
woman hair transplant before after example

Kaynakça:

https://sacekimibilgileri.com

https://www.hairtransplantpedia.com


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…