Reklam Filminde Oynama Teklifi Reddedilen Down Sendromlu Bebek İçin Başlatılan Kampanya


2.2k shares

Bebeğinin Down sendromlu olması sebebiyle bir ajans tarafından reddedilince, annesi Meagan Richter Nash Facebook’ta #changingthefaceofbeauty hastagiyle bir kampanya başlattı. 120.000’den fazla paylaşım alınca, ajans ve kıyafet mağazası annesini arayarak teklifte bulundular.

 

1. Bir Kıyafet Mağazasının Reklam Filmi için Çocuk Oyuncu Aradığı Haberini Alan Anne Meagan, Çocuğunun Fotoğraflarını Ajansa Gönderdi. Ancak Ajanstan Gelen Yanıt: ”Özel İhtiyaçları Olan Çocukların Arzu Edilmediği” Oldu.

2. Anne Meagan, Ajansa Kıyafet Firmasının Spesifik Olarak Böyle Bir İstekte Bulunup Bulunmadığını Sorduğunda Ajansın Yanıtı Hayır Oldu. Sadece Öyle Varsaymışlardı.

Anne Meagan, Asher’in boyunun, gözlerinin ve saç renginin kriterlere uyduğunu hatta çocuğunun her gün o mağazanın kıyafetlerini giydiğini söyledi.

3.  Ancak Anne Pes Etmeye Niyetli Değildi. Bunun Üzerine Oğlunun Crystal Barbee Tarafından Çekilmiş Fotoğraflarını “Pes Etmiyoruz. Bu Yakışıklı Çocuk #güzelliğindeğişenyüzü’nün Ne Olduğunu Dünyaya Göstermeye Hazır. OshKosh B’gosh İçin Modellik Yapmayı Çok İsteriz.” Açıklamasıyla Facebook’a Yükledi.

4. Ardından Bir Çok İnsan Hikayesini Paylaştı ve Beğendi.

”Amacım kesinlikle OshKosh’u kötülemek değil. Sadece engelli çocukların çağımızda karşılaştığı problemlere değinmek istedim. Onu bu paylaşımlar için reklam yüzü olarak kullanmalarını istemiyorum. İstediğim şey ona değer vermeleri ve bu reklam kampanyasına ne kadar faydalı olabileceğini görmeleri. Asher kameralar için yaratılmış gibi. Sadece fotoğraflara bakmanız yeterli.”

5.

 

Kaynak: Onedio


Like it? Share with your friends!

2.2k shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…