“Reenkarnasyonun En Büyük Kanıtı”Denilen Olay: Pollock İkizleri


674 shares

Reenkarnasyon uzak doğu ve civarı bölgelerde insanların gündelik inançlarına işlemiş, ölümle ilişkilendirilen bir kavram. Reenkarnasyon kısaca ruhun sürekli olarak beden değiştirmesine deniyor. Yani doğmadan önce ruhunuz başka bir bedendeydi, siz ölünce de ruhunuz başka bir bedende hayat bulacak anlamına geliyor bu. Bu konuda ciddi çalışmalar yürüten uzmanlar mevcut ve inanan bir dolu da insan var. Pollock ikizleri vakası da reenkarnasyonun en önemli kanıtlarından biri olarak gösteriliyor. Gelin hep beraber bu garip olaya bir göz atalım.

1. Her Şey Çiftin İki Kızını Trafik Kazasında Kaybetmesiyle Başlıyor.


John Ve Florence çiftinin Joanna ve Jacqueline isimli kızları 5 Mayıs 1957 günü bir trafik kazasında yaşamlarını yitirirler. Kaza sırasında Joanna 11, Jacqueline ise 6 yaşındaydı.

2. Çiftin Bir Yıl Sonra İkizleri Dünyaya Geliyor.


Kızlarının ölümünden 1 yıl sonra çiftin ikiz kızları doğar. Ancak ikiz kızlardan Jennifer’ın belinde ölen ablası Jacqueline’dekinin aynısından bir doğum lekesi olduğunu farkediyorlar. Yüzünde ise yine synı ablasının kaza sırasında aldığı darbeden kaynaklanan yaranın benzeri bir doğum lekesi de olayı daha da garipleştiyor.

3. Ablalarının Oyuncaklarından İstiyorlar.


Aile kazayı atlatmak için kızlar 3 aylıkken başka bir yere taşınıyor ve uzun sürede orada yaşıyorlar. Kızlar 2 yaşında geldiklerine ablalarının istediği oyuncakları istiyor. Üstelik de onların aynı oyuncaklara koydukları isimleri koyuyorlar.

4. 3 Yıl Sonra Eski Evlerine Geri Taşınıyorlar.


Aile 3 yıl sonra aynı eve geri taşınıyor ve kızların 3 aylıkken taşındıkları bölgeyi avuçlarının içi gibi bildiklerini farkediyorlar. Ölen kardeşlerinin gittiği okulu gösteriyorlar ve okulun arka bahçesinde eskiden oyun oynadıklarını belirtiyorlar.

5. Arabalara Karşı Fobileri Var.


Yolda giden bir arabayla karşılaştıklarında paniğe kapılan kızlar 5 yaşına kadar bu davranışı tekrarlıyor, sonrasında ise bu bir daha yaşanmıyor.

6. Psikiyatrist Ian Stevenson Tarafından Ziyaret Ediliyorlar.


İkiz kardeşler bu kadar rastlantıdan sonra dikkatleri üzerlerine topluyor ve dönemin ünlü psikiyatristlerinden Ian Stevenson onları ziyarete geliyor ve kitabında ikizlere yer veriyor.

7. Ian Stevenson Alanında Uzman Bir Psikiyatrist.


Özelikle reenkarnasyon ile ilgilenen Ian Stevenson binlerce olayı incelemiş bir psikiyatrist. Kendisi gözlemlediği bir hipnoz olayında yetişkin bir kişinin geçmiş hayatını anlatmasına şahit oluyor. Ancak bu kişinin anlattıklarının okumuş olduğu bir tarih kitabından alıntılar olduğu anlaşılıyor.

8. Benzer Bir Reenkarnasyon Olayı 3 Yaşındaki Bir Çocukta Gözleniyor.

Ancak böyle bir şey 3 yaşındaki bir bebekten beklenemez. Henüz 3 yaşında olan James Leininger sürekli rüyasında kendini alev alan bir uçağın kokpitindeyken görüyor. O yaşta II. Dünya Savaşı dönemi uçakların teknik bilgilerine sahip olduğu görülüyor. Ebeveynleri de II. Dünya Savaşı ile ilgili olmayan insanlar olunca durum daha da bir çıkmaza dönüyor. James’in savaş pilotu James Huston’un reenkarnesi olduğu düşünülüyor.

9. Sonuç Olarak Pollock İkizleri Hala Reenkarnasyona İnanan İnsanlar Arasında Önemli Bir Kanıt Olarak Görülüyor Ve Gizemini Korumaya Devam Ediyor.


Like it? Share with your friends!

674 shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…