Ortaokul Öğrencisi Hamza’nın Uyarısıyla Harekete Geçen Buski Değişikliğe Gitti


Su tasarrufuna yönelik okullarda gerçekleştirilen bilinçlendirme çalışmaları geleceğimiz için oldukça büyük bir önem arz ediyor. Bilinçli bir nesil yetiştirmenin yolu bu tip duyarlı çalışmalardan geçiyor. Buski’nin okullara yönelik yaptığı su tasarrufu çalışmalarından etkilenen Ortaokul öğrencisi Hamza Çakır, tanık olduğu bir şeyi Buski’ye mektup yazarak belirtiyor ve devamında Buski memnuniyetle tespit edilen yanlışlığı düzeltiyor.

 

1.  ”Su Damlacıkları Boşa Gidiyor.”

Karacabey Şehit Serkan Ortaokulu’nda  5. sınıf öğrencisi olan Hamza Çukur’un BUSKİ Genel Müdürlüğü’ne yazdığı mektup, BUSKİ’nin okullarda gerçekleştirdiği su tasarrufu eğitimlerinin amacına ulaştığını gösterdi. Hamza’nın yazdığı mektupta, BUSKİ binasının Mudanya Yolu yönüne bakan yan duvarında yer alan çeşme figüründen damlayan dört su damlasının boşa akıp gittiğini, su damlacıklarının altına konulacak kovayla su tasarrufunun sağlanmış olacağını aktaran Hamza’nın mektubu, BUSKİ Genel Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Hamza’nın mektubu sonrası, su damlacıklarının altına kova figürü yerleştirilerek, su damlacıklarının boşa akıp gitmesinin de önüne geçildi.

2. ”Su Kaynaklarının Bilinçli Kullanımı ve Su Tasarrufunun Yaşamın Sürekliliğinde Büyük Öneme Sahip.”

Hamza’nın duyarlılığından duyduğu mutluluğu, okul müdür yardımcısı ve ailesiyle birlikte BUSKİ’ye davet ederek gösteren BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Hamza’ya teşekkür etti. 2013’den bu yana okullar nezdinde sürdürdükleri eğitim projeleri ile yaklaşık olarak 20 bin öğrenciye bilinçli su kullanımı ve tasarrufu eğitimi sağladıklarını belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Hamza’nın su tasarrufuna yönelik sergilediği duyarlı davranışın, eğitimlerin amacına ulaştığının en somut göstergesi olduğunu söyledi. Hayatın devam edebilmesi için suyun olmazsa olmaz öneme sahip bulunduğunu söyleyen Çetinavcı, su kaynaklarının bilinçli kullanımı ve su tasarrufunun yaşamın sürekliliğinde büyük öneme sahip bulunduğunu ifade etti. Hamza’yı duyarlılığından dolayı tebrik eden Çetinavcı, tablet, bilgisayar ve BUSKİ yayınlarından oluşan hediye setiyle minik Hamza’yı ödüllendirdi. BUSKİ’nin verdiği eğitimler ve yayınladığı su tasarrufu kitapçığının kendisinde su bilincinin oluşmasını sağladığını belirten Karacabey Şehit Serkan Şahin Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Hamza Kurt ise BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’ya teşekkür etti. BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’nın minik Hamza’yı kabul ziyaretinde, BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Adem Vural ile Karacabey Şehit Serkan Şahin Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mustafa Sütçü, Hamza’nın annesi Esin Çukur, babası Bülent Çukur, anneannesi Nesrin Kırgız ve kardeşi Esma Melek Çukur da hazır bulundu.

Önerilen Blog :  Evlat Edindikleri 4 Yaşındaki Otizmli Çocuğu Terk Eden Youtuber Çift Tepkilerin Odağı Oldu

 

Kaynak: Bursadabirgün


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…