Norveç’te Lüks Hapishaneye Düşen Türk: ”Lütfen Beni Buradan Çıkartmayın Ölene Kadar Burada Kalmak istiyorum” Diyerek Dilekçe Yazdı


3.4k shares

Norveç’in insan haklarına ne kadar saygılı olduğunu medyadan duyuyoruz. Yaralama suçundan lükse bir hapishaneye düşen bir Türkün yaşadığı trajikomik olay da bunu kanıtlar nitelikte. 4 yıl yattıktan sonra dilekçe vererek içeride kalmayı istediğini belirten E.H’nin hikayesini okuyacağız.

 

1. Norveç’te Yaşayan 34 Yaşındaki Türk Vatandaşı E.H 2015 Senesinde Taksirle Adam Yaralama Suçundan 4 Yıl Ceza Alıyor ve Cezasını Çekmek İçin Dünyanın En Lüks ve En Konforlu Hapishanesi Olan Halden Hapishanesine Gönderiliyor.

2. Ceza Süresinin Bitmesine 5 Ay Kalan E.H Norveç Adalet Bakanlığına Bir Dilekçe Yazarak Halden Hapishanesinden Çıkmak İstemediğini ve Ölene Kadar Burada Kalmak İstediğini Belirtti.

3. E.H Yazdığı Dilekçede “Ne Olur Beni Buradan Çıkartmayın Burası Çok Güzel ve Çok Rahat Burada ki Konfor Kendi Evimde Bile Yok Eğer Cezam Bittikten Sonra Beni Zorla Buradan Çıkartırsanız Başka Bir Suç İşler Yine Gelirim” Diyerek Özellikle Belirtti.

4. 2010 Yılında Faaliyete Giren Halden Hapishanesinin Hücrelerinde Buzdolabı, Televizyon, Bilgisayar, 7-24 Sıcak Su, Klima ve Yüksek Hızda Sınırsız İnternet Bulunuyor Ortak Alanlarda ise Oyun Odası, Açık Kapalı Spor Salonu Var Ayrıca Hapishanenin Gardiyanları Mahkumlarla Aralarındaki İlişkiyi Germemek Adına Silah Yada Jop Taşımıyorlar.

5. Hapishanenin Diğer Fotoğrafları İçin:

6.

7.

 

Kaynak: Delidenhaber


Like it? Share with your friends!

3.4k shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…