Mültecileri Boğulmaktan Kurtaran Kaptanın Kendisine Teklif Edilen Onur Nişanını Reddetmesi


Akdenizde birçok mülteciyi boğulmaktan kurtarmış olan Alman Kaptan Pia Klemp ” Kimin ‘Kahraman’ kimin ‘yasadışı’ olduğuna karar verecek otoritelere ihtiyacımız yok.” diyerek Paris’in en önemli onur nişanını reddetti.

1.Pia Klemp,Yetkilileri İkiYüzlülük İle Suçladı.

Paris Kent Madalyası’nı ((La Médaille Grand Vermeil de la Ville de Paris) geri çeviren Klemp, Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo’ya seslenerek “Mürettebatımız her gün mültecileri zor koşullardan kurtarmaya çalıştığı için bana madalya vermek istiyorsunuz. Bu esnada sizin polisiniz, sokaklarda yaşamak zorunda bıraktığınız insanların battaniyelerini çalıyor. Siz de protestoları bastırıyor ve mültecilerin, iltica talep edenlerin haklarını savunan insanları suçlu gibi gösteriyorsunuz” dedi.

2.Belediye Sözcüsü Klemp İle İrtibata Geçeceklerini Belirtti.

Belediye Sözcüsü’nün yaptığı açıklamada Açıklamada, “Paris şehri mültecileri desteklemek, onlara barınma imkânı sağlamak ve saygı görmelerini garantiye almak için tamamen seferberdir” sözleri kullanıldı.

3.Suçlu Bulunması Halinde 20 Yıl Hapis Alabilir.

Klemp kurtardıkları mülteciler için teklif edilen ödüle ekip arkadaşı Alman Kaptan Carola Rackete ile birlikte layık görüldü.

Buna rağmen Klemp,İtalya’da yasadışı göçmenliğe yardım etmekten yargılanıyor.Eğer İtalya’daki yargılanmada suçlu bulunursa 20 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Kaynak: Onedio


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…