Modern Gelinler İçin Klişeden Uzak Düğün Tavsiyeleri


18 shares

Düğün dendiğinde birçok kişinin aklında hemen hemen aynı şeyler canlanır. Geleneklere uygun, yöreleri yansıtan ve ailelerin isteğine göre yapılmış düğünler bazı kişiler için pek de cazip görünmez. Eğer siz de modern bir gelin olma hayali kuruyorsanız tüm klişeleri bir kenara bırakıp davetiyeden gelin çiçeğine kadar her bir detayı en farklı şekilde planlayabilirsiniz.

Gelin Başı Yerine Doğal Saçlar


Düğün için saç modelleri araştırırken karşınıza hep abartılı gelin başı modelleri çıkar. Kocaman topuzlar, parıltılı saç aksesuarları, upuzun duvaklar derken hem klişe hem de konfordan uzak bir saçla günü geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Bunun yerine doğal dalgalar kazandırılmış salık saçlar, yarı toplanmış örgüler ya da dağınık topuzlar tercih edebilirsiniz.

Nikah Şekeri Yerine Tohum Hediyesi

Nikah şekeri birçok kişi için klasiktir. İçinde küçük şekerlemeler bulunan ve tüllü süslemeli nikah şekerleri herkesin tercih ettiği bir hediyeliktir. Bunun yerine daha modern bir seçenek olan tohum hediyesini tercih edebilirsiniz. Küçük bir paket içinde sunabileceğiniz bu tohumlar sevdiklerinize de harika bir hatıra olarak kalabilir.

Eski Tarz Davetiyeler Yerine Online Davetiye: Düğün Sitesi

Teknolojinin bu kadar gelişmediği zamanlarda onlarca davetiye bastırıp herkesin evine götürüp düğüne davet etmek normal sayılabilirdi. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte bunu da daha pratik hale getirmek mümkün. Dugunmuvar.com ile sevdiklerinizi düğününüze online olarak davet edebilir, geri sayım heyecanını paylaşabilir, düğünün gerçekleşeceği mekan için Google harita seçeneği ile konum bilgisi girerek sevdiklerinize kolaylık sağlayabilirsiniz. Davetlilerin unutma ihtimaline karşı tüm davetlilere tek tık ile bildirim bile gönderebilirsiniz.

Bu sistemde benim en sevdiğim özelliklerden biri de düğünde paylaşılan tüm instagram fotoğraflarının düğün sitenizde otomatik yayınlanması 🙂

Düğün Yerine Kokteyl Ve After Party

Modern bir gelin olmayı hayal ediyorsanız salon düğünleri sizin için pek de uygun değil demektir. Halaylı, kuru pastalı bir düğün yerine son derece şık bir kokteyl tercih edebilirsiniz. Sakince nikahınız kıyılır ve sevdikleriniz sakin bir müzik eşliğinde sizi kutlar. Eğlence kısmını da eğlenmek isteyenlerle birlikte after party ile yapabilirsiniz.

Save the date çekimleri

Acilen bir deniz kenarı bulup kumsala baş harflerinizi yazmanız ve yanına kocaman bir kalp çizmeniz gerek. Sonra önünde çeşitli şirin şebelek pozlar verebilir ve birkaç pozu birleştirdiğiniz bir kolajla sevdiklerinize ister basılmış ister dijital şekilde gönderebilirsiniz.

Facebook’tan etkinlik sayfası açmak

Derhal Facebook’tan bir event sayfası açın, davetiyenizi kenarını köşesini kırpa kırpa Facebook cover’ına uyarlayın ve 23 senedir görmediğiniz anaokulu arkadaşlarınız dahil herkesi düğününüze çağırın.

Gelin ve damadın arkadaşlarının düğüne daha haftalar varken hashtag’li paylaşım yapmaya başlamaları

İyi bir arkadaş, hashtag’li paylaşıma düğünden en az 1 ay önce başlar. Bekarlığa veda için çifte yardım ediyordur, Facebook’tan stock lifestyle görsel paylaşıp arkadaşlıkla ilgili bi özlü söz yazar, yanına hashtag’i iliştirir. Veya düğün için kıyafet bakıyodur, bi instagram fotosu patlatır. Çünkü arkadaşlar bunun içindir.

Buket, taç ve yaka çiçeği 3’lüsü

Bu 3’ünün birbiriyle uyumlu olması çok önemli. Ya da uyumsuzluktaki uyumu yakalamak gerekiyor, biliyorsunuz uyumsuzluk da süper moda.

Şehir merkezine maksiumum uzaklıkta mekan seçmek

Eğer bahsettiğimiz Ege köyü müsait değilse, şehrin 55 km dışında bulunan, davetlilerin ararken en az 2 kez kaybolacağı, o  çok yeşil ve içinden dere geçen mekanı seçebilirsiniz! Bir yıllık maaşınızı gömeceksiniz muhtemelen ama iyi tarafından bakın, bir yıllık Instagram malzemesi de çıkaracaksınız. Mevsim dışarıda düğün yapmaya müsait değilse evlenmeyin, çünkü kapalı mekan çok klişe.

Kına Gecesi Yerine Bekarlığa Veda Partisi


Geleneklere bağlı biri değilseniz kına gecesi size anlamsız görünebilir. Bunun yerine kız arkadaşlarınızı toplayarak şık bir mekanda bekarlığa veda partisi yapabilirsiniz. Bu parti fikri son zamanlarda oldukça popüler hale geldi.

Kaynak: sonsacmodelleri.com/


Like it? Share with your friends!

18 shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…