Mezarlıktaki Gizemli Kızın Ailesi: Hayalet Değil, Hasta.


485 shares

Geçtiğimiz günlerde Çorum’da gerçekleşen hayalet avını hatırlarsınız. Yöre halkı çekirdekleri alıp mezarlığa akın etmişti. Günlerce sopalar ve kameralarla bekleyen yöre halkı kızın ortaya çıkması için nöbet tutmuştu. Tabii işin aslı ortada hayalet filan yokmuş.

1.

Sabah gazetesinden Tülay Canbolat’ın haberine göre, Çorum’da Ulu Mezarlık’ta yaşanan olayın aslına ulaşıldı. Genç kızın yakınları, kızlarının gizemli değil rahatsızlığından dolayı mağdur olduğunu belirtti. Genç kız dahil kimsenin isminin paylaşılmasını istemeyene aile, ‘Gizemli’ kız olarak adlandırılan genç kızın, yıllardır o bölgede yaşayan işçi bir baba ve ev hanımı bir annenin üç çocuğundan en büyüğü olduğunu söyledi.

2. Ruhsal Sorunları Var

Ruhsal sorunları olan 15 yaşındaki genç kızın, hayalet veya ruhani bir varlık gibi lanse edildiğini söyleyen aile fertleri şunları anlattı:

”Son birkaç haftadır mezarlığa gittiğini belirledik. Rahatsızdı, tedavi ettirmeye çalışıyorduk, zor bir süreçti. Birden o internette dolaşan videolar yayıldı, herkes kızımızdan bahsetmeye başladı. Olay aile meselemiz ve sağlık sorunu olmaktan çıkıp, bir gizeme, magazine dönüşmüştü. Son zamanlarda yaşadığı bu rahatsızlık sonucu, çok sevdiği bir yakınımızı kaybettiğini ve mezarının orada olduğunu düşünüyordu. Kafasını buna takmıştı, aslında orada bir mezar değil, onu arıyordu. Türlü yalanlar çıktı ortaya, evladımızı sopalarla beklediler, yakalamak için nöbetler tuttular. Bizim hastalığımız ve ardından gelen mağduriyetimizi çekirdek çitleyip video çekme yarışıyla izlediler. Herkes olayda macera aradı. Çorum dışından gelmeye başladıklarını duyduk, çocuğum mağduriyetinde kaybolurken onlar film izlemeye geliyorlarmış. İnanın bu süreci izlerken kanımız dondu. Çok yıprandık, çok mağduruz. Herkese sesleniyoruz; yapmayın, insani bir duruma bu tavır, yapılanlar yanlış. Bu yaşananlardan ders çıkarın.”

3. Tahrip Edilen Mezarlar Var

Olayla alakadar olan ve aile ile de görüştüğünü belirten bazı Çorumlu vatandaşlar da “1863’te yapılan ve zamanla şehir merkezinde kalan mezarlığımız da ciddi zarar gördü. Kızı aramaya ya da merak ettiği için gelenler 155 yıllık mezarları tahrip etti, üzerlerini çiğnediler, bazıları yıkıldı. Biz artık bu konunu kapanmasını, olayda bir macera aranmamasını istiyoruz” dedi.

 

Kaynak: Storia


Like it? Share with your friends!

485 shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…