Küçük Bir Adada Rastladığı Köpeği Açlıktan Kurtararak Sağlığına Kavuşturan Güzel İnsan


2 Aralık 2018 tarihinde Wesley White, Belize’e yaptığı bir seyahat sırasında küçük bir adaya gezi için gitti. Bu küçücük kara parçasının hayatını nasıl kökünden değiştireceği hakkında hiçbir fikri yoktu elbette…

 

1. White, Piknik Yapmak için Adaya Yanaştığında Beklenmedik Bir Hareketlenme Sezmiş. Yavru Bir Köpek İskeledenTerk Edilmiş Balıkçı Kulübesine Doğru İlerlemekteymiş.

”Göz ucuyla bir kuyruğun sallandığını gördüm.” diyor White. Köpek o kadar zayıfmış ki eğer White adaya gitmeseymiş muhtemelen açlıktan ölürmüş. ” Kalbim duracak gibi oldu, adeta bir insanın gelip onu almasını bekliyordu.”
White küçük köpeği mayoya sarıp konakladığı adaya götürmek üzere sandala bindirmiş. White sonraki adımları planlarken paniğe kapılmış elbette. Ufaklığa bir yuva bulmak için son 2 günü varmış Belize’de.

2. ”Köpeği Geri Getirirken Gerçekten Hayal Ettiğim Gibi Olacağından Şüpheliydim. En Kötü İhtimalle Bizimle Eve Gelir Modundaydım.”

White zaten köpek seven biri olduğu için evinde Bell ve Anna adında 2 köpeği vardı. White, otele döndüğünde insanların düşündüğünde daha yardım yanlısı olduğunu fark edince rahatlamış. Otel çalışanı veteriner ararken ufaklık en çok ihtiyacı olan şeyin yani yemeğin tadını çıkarmış.

3. ”Winston’ı Bulduğumda Pirelenmiş, Aşırı Derecede Zayıflamış ve Susuz Kalmıştı Ancak Yine de Organları Sağlıklı Durumdaydı.”

White ufaklığı veterinere bıraktıktan kısa bir süre sonra yeni arkadaşından ayrılmak durumunda kalmış. Ertesi gün Belize’den ayrılacağı için ziyaret etme fırsatı da yakalayamamış. Haliyle bu durum kalbini oldukça kırmış.

4. Gerekli Tedaviyi Aldıktan Sonra Winston Adı Verilen Ufaklık Geçici Bir Aileye Verilmiş.

White, Winston’ın geçici ailesiyle sürekli iletişimini sürdürmüş ve iyileşme sürecini yakından takip etmiş. Bu esnada bir siteden Winston için bağış toplayarak masraflarına yardımcı olmuş.

5. Yaklaşık 1 Ayın Sonunda Veteriner, Winston’ın White ile Buluşacağı Texas’a Uçabilecek Kadar İyileştiğini Onaylamış.

”Beni hatırlar mı?” Diye telaşlandığını söylüyor White ve ekliyor; ” Pantolonumu ve ayakkabımı koklayıp beni tanıması sadece bir kaç saniye sürdü.” Zayıflıktan kırılan o köpek gitmiş, yerine sağlıklı neşeli ve kulakları dik bir köpek gelmişti.

Önerilen Blog :  Evlat Edindikleri 4 Yaşındaki Otizmli Çocuğu Terk Eden Youtuber Çift Tepkilerin Odağı Oldu

6. Winston 2 Yeni Köpek Arkadaşıyla Birlikte Yeni Hayatının Tadını Çıkarıyor Artık. Winston’ın Bulunduğu Sıcak Adanın Aksine Şu An Yaşadığı Montana Biraz Karlı Olsa da Halinden Memnun Görünüyor.


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…