Korona Tedavisinin Bitişiyle Boğa Keserek Kutlama Yemeği Veren ve Vaka Sayısını Katlayan Hasta


Dünya çapında büyük önlemler alınarak engellenme çalışan bir salgınla mücadele ediyoruz. Ülke olarak da bu konuda büyük önlemler alıyoruz. Sokağa çıkma yasağı ya da kurumlara maskesiz girilmemesi gibi devletin aldığı tedbirler bulunsa da halk olarak bizlerin de işin ucundan tutması ve olayın ciddiyetini kavraması gerekiyor. Son zamanlarda azalan vakaların getirdiği umut verici haberler hepimizi mutlu edebilir. Lakin bazı zamanlarda dikkatsiz vatandaşların yaptıkları hatalar büyük sonuçlara neden olabiliyor. İşte Kars’ta yaşanan durum da tam olarak böyle.

1. Kars’ta Korona Vakası 2 Hafta İçerisinde 146 Artarak 176’ya Çıktı.

Şimdiye kadar en az vaka görülen illerden birisi olan Kars’ta bilinen vaka sayısı 30 ile sınırlıydı.Ancak son iki haftada bir anda 146 vaka artışıyla 176 ya ulaşması yetkilileri harekete geçirdi. Bu durumun kaynağı araştırılmaya başlandı. 2 bin 145 kişiye test uygulanan şehirde şimdiye kadar hayatını kaybeden sayısı 7’ydi.

2. Artış Sebebi İse İyileşen Bir Hastanın Nişan Etkinliğinde Boğa Keserek Yemek Daveti Vermesi Olduğu Tespit Edildi.

Korona tedavisi sonrası taburcu edilen bir hasta, bir nişan etkinliği sırasında boğa keserek yakın çevresine kutlama yemeği veriyor. Elbette böyle bir hareket bir anda salgının tekrardan fazlasıyla yayılmasına sebep oluyor.

3.Açıklamalara Göre 60 Hasta Hastanede Tedavi Görüyor.

Ayrıca Hastaların 56 sı evlerinde, 53 tanesi ise karantina yurtlarında takip altında tutuluyor.

4. Ancak Yoğum Bakımda Hasta Olmadığı Belirtilmiş.

Her ne kadar durum bu şekilde olsa da kentte denetimler sıkılaştırımış halde bulunuyor.Polisler sürekli şehrin sokaklarında devriye atarak anonslar yapıp halkın bilinçlenmesinde teşvikte bulunuyorlar. Belediye de anonslar aracılığıyla halkı bilgilendirme yolunda çalışmalarına devam ediyor. Polisler vatandaşları maskeleri yere atmamaları konusunda da uyarmaya devam ediyor.

5. Yetkililer Vakaların Yüzde 70’e Yakınının Büyükşehirlerden Gelenlerin Yakın Çevresinde Görüldüğünü Belirtiyor.

Vaka sayısında en çok artış gösteren 9 il arasına giren Kars’ın durumunu yorumlayan vatandaşlar da hemşehrilerini sosyal mesafe ve maske konusunda kurallara uymaya davet ediyor. Sonuç olarak salgın hala bitmiş durumda değil. Haberlerin daha sevindirici olmasını istiyorsak eğer kendimizi salmamalı ve kurallara uymaya ve yayılımın engellenmesine dikkat etmeliyiz. Umarız bu şekilde bu hastalıktan da en kısa süre içerisinde kurtulmuş oluruz.


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…