Korku Filmlerine Taş Çıkaran Palu Ailesi ve Yalanlarla Örülü Hikayesi


2k shares

Şu sıralar gündemde Müge Anlı’nın programında yer alan ve korku filmlerini aratmayan Palu ailesi var. Sırayla ortadan kaybolan akrabalar ve olayı örtbas etmek için uydurulan cinler, muskalar ve komplo teorileriyle bezenmiş kan donduran hikayeye göz atalım.

 

1. 2008’de Yaşanan Kayıplarla Başlayan Korkunç Olaylar.

Olaylar silsilesi 2008 yılında sırayla önce 32 yaşındaki anne Meryem’in ardından 8 yaşlarında olan Melike’nin kaybolmasıyla başlıyor.

2. Olaylar Kocaeli’de Gerçekleşiyor.

Anne Meryem Tanhal, Ahmet Tanhal ile evlenerek İstanbul’a yerleşiyor ve bu evlilikten 2 çocuğu oluyor. Ardından kocası tarafından fuhuşa zorlandığını öne sürerek aile evine dönüyor. Barışma amacıyla eve gelen kocası da Meryem Tanhal’ın babası tarafından öldürülüyor ve bunun sonucunda Meryem Tanhal’ın babası cezaevine düşüyor.

3. Fuhuş, Uyuşturucu ve Organ Mafyası Bağlantısı İddiası.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Meryem, annesi, oğlu, kızı, iki erkek kardeşi, bir kız kardeşi ve eniştesiyle birlikte yaşamaya başlıyor. Meryem’in öldürülen kocasının ailesiyle birlik olarak fuhuş, uyuşturucu, organ mafyası gibi işlere karıştığı ve ailesiyle alakalı bilgileri ajan gibi kocasının ailesine aktardığı öne sürülüyor. Ayrıca kocasının ailesinin öz teyzesi ve dayısı olduğunu belirtmek gerekiyor, dolayısıyla işler biraz karışık.

4. 10 Kişilik Aile Arabada Yaşamaya Başlıyor.

Anlatılanlara göre, Kocaeli’de dört katlı binaları, Üsküdar’da da bir evleri olan aile öldürülen kocanın ailesinin tehditleri sebebiyle küçük bir arabada 10 kişi 3 ay yaşamaya başlamış. (Tabii ki durumun böyle olmadığı dede tarafından anlatılıyor. Asıl sebep Tuncer’in evleri satması olduğu öğreniliyor.) Arabada yaşadıkları süreçte bir gün Meryem tuvalete gitmek için dışarı çıkmış ve bir daha görünmemiş. Aradan 1 yıl geçince de Meryem’in küçük kızı ortadan kaybolmuş.

5. Çocuk Tecavüze Uğradığı Gerekçesiyle Evlatlık Verilemez.

Görgü tanıkları tarafından, anne Meryem’in arabanın dışında bir ağaca bağlı görüldüğü, aç bırakıldığı, küçük kızın da yine aç bırakıldığı ve karnına açlığını hissetmesin diye taş bağlandığı, tüm bunları enişte Tuncer Ustael tarafından gerçekleştirildiği söylendi. Aynı şekilde küçük Melike’yi evlat edinmek üzere enişteyle konuşan bir kişinin ”Çocuk tecavüze uğradığı gerekçesiyle evlatlık verilemez.” gibi bir yanıtla karşılaştığı aktarıldı.

6. ”Anne Meryem’in Tecavüzüne Uğradım.”

Enişte Tuncer’in enjektörle gezdiği, kendi çocukları da dahil olmak üzere pek çok insanı cezalandırdığı, aç bıraktığı, yarım hocalık yaptığı, muska yazdığı gibi birçok olayı çıktı. Ayrıca akıl karıştıran bir ifade de enişte Tuncer’den geldi. İfadeye göre kayıp Meryem Tahnal’ın kendisine iğne yaparak dört defa tecavüz ettiğini ifade etti.

7. Meryem’i Tuncer’in Cezalandırdığını, Darp Ettiğini ve Genç Kadının Bu Sebeple Hastalanıp Öldüğünü Belirtti.

Anne Meryem’in öz annesi Havva Palu ve kardeşleri Fatih’le İsa, “o dönem Meryem’i Tuncer’in cezalandırdığını, darp ettiğini ve genç kadının bu sebeple hastalanıp öldüğünü” söylemişlerdi. Kayıp küçük kıza ise, içine cin girdiği gerekçesiyle ispirto içirildiği ve kızın bu sebeple hastalanıp öldüğü, daha sonra enişte Tuncer tarafından  gömüldüğü, tüm aile tarafından verilen ortak ifadenin beyanlarıydı.

8. Kaybolmadan Hemen Önce Vekalet Verdi.

Anne Meryem kaybolmadan hemen önce bankadan kredi çektiği, kaybolmadan bir gün önce de maaşını çekmesi için annesine vekalet verdiği ve kaybolduktan sonra nüfus cüzdanının erkek kardeşinin üzerinde çıktığı belirlendi. Aile, vermiş oldukları ifadeleri tehdit altında verdiklerini söylüyor, ancak ailedeki küçük çocuklar dahil herkesin çelişkisiz şekilde aynı olayı anlatmış olması kafa karıştırıyor.

9. Program Esnasında Tutuklandı.

Program esnasında, Sosyal Hizmetler tarafından çocukları alınınca “kurum görevlisi kadın psikoloğa tehdit ve darp suçlamasından arandığı” ortaya çıktı ve tutuklanıp cezaevine gönderildi. Ancak 5 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi ve yeniden programa döndü.

10. Her Şeyi Ölen Kocanın Ailesi Yaptı Yalanı.

Aile başlarına gelen her şeyden kayıp Meryem’in kocasının ailesi, kendilerinin de kardeşi veya teyze ve dayıları olan Tahnal ailesini sorumlu tutuyor. Onlara göre bu aile sürekli peşlerinde, defalarca çocuklarını kaçırdı, ayrıca kayıp Melike’yi de onların kaçırdığını, tüm mahalleliye para dağıttıklarını iddia ediyorlar.

11. Küçük Recep Aileden Kaçmayı Başarıyor.

Anne Meryem’in oğlu ayrıca kayıp Melike’nin de abisi olan Recep Tayyip; anneleri gittikten sonra eniştelerinin kendilerini bir odaya kapattığını, asla dışarı çıkarmadığını ve yemek vermediğini anlatıyor. O zamanlar daha 9 yaşında olan çocuk camdan kaçarak kendini kurtardığını, sokakta açlıktan bayılınca polise ve oradan da yurda teslim edildiğini, bu sayede hayatta olduğunu ifade etse de teyzesi ve anneannesi olanları kabul etmiyor ve Recep Tayyip’in kaçırıldığını söylemeye devam ediyorlar.

12. Ailenin 4 ve 9 Yaşındaki Oğullarında Tecavüz Bulgusu.

Tuncer’in çocuğu da yıllar önce Eyüp Sultan’da kaybolmuş ve görenler tarafından polise teslim edilmiş. Kayıp çocuk yarım saat içinde bulunmuş olmasına karşın, üzerindeki eski iğne izleri ve içinde kırılmış iğneler sebebiyle polise teslim edilmemiş. Aile çocuğun kaçırıldığını ve izlerin de o esnada oluştuğunu söylüyor. Ancak yeni ortaya çıkan hastane raporları ailenin 4 yaşındaki oğlu Enes ve 9 yaşında kaçan yeğen Recep Tayyip’in üzerinde tecavüz bulgusuna rastlandığını, Enes’in bu durum ve içinde kalan iğneler sebebiyle iki kez ameliyat olduğunu ortaya koydu.

13. Tüm Evler Damada Veriliyor.

Aile ağız birliği yaparak Tuncer’i koruma amacıyla ifadelerini değiştiriyor. Anne Havva Palu’nun Kocaeli’deki dört katlı evini ve Üsküdar’daki evini damadına verdiği ortaya çıktı. Yine Tuncer Ustael ve ailesinin apartman görevlisi olarak çalıştığı daireden koli koli bayat ve son kullanma tarihi geçmiş gofretleri ambalajlarını değiştirerek taze gibi paketlemesi sebebiyle atıldığı öğrenildi.

14. Arapça Yazılar ve Duvarların İçindeki Muskalar.

Ailenin sattıkları evin duvarlarında arapça yazılar, kırılan duvarların içinden muskalar ve bidonlarla sirkeler çıktı. Yayına bağlanan cezaevi arkadaşları, Tuncer Ustael’in yarım hocalık yaptığını ve insan dışkısına ayetler yazarak insanların hayatını karartabileceğini söylediğini iddia etti.

15. Bu Sefer Anne Havva Palu’ya İftira Atıyor.

5 günlük cezaevi süreci biten Tuncer programa dönünce bu sefer, ortada cinayetler olduğunu ancak kendisinin ilgisinin olmadığını, ne olduysa anne Havva Palu’nun bildiğini söyledi. En son konuya terörün de dahil edilmeye çalışılması Müge Anlı’ya bile pes dedirtti.

16. Bütün Videoları Buradan İzleyebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

2k shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…