Korku Filmi Gibi Olay: Teknede Yaşamını Yitirdikten Sonra Teknesinde Mumyalaşan Adam


854 shares

2016 yılında Filipinler’de gerçekleşen akılalmaz olayda, balıkçılar tarafından bulunan teknede karşılaştıkları Manfred Fritz Bajorat’ın mumyalaşan bedeni korku filmlerini aratmayan sahnelere sebep olmuş. Olayın ayrıntılarına göz atalım.

 

1. Filipinler’de İki Balıkçı, Çalıştıkları Sırada Uzakta Bir Tekne Görmüşler. Tekneyi Bir Süre Gözlemledikten Sonra Başıboş Bir Şekilde Sürüklendiğini Farketmişler ve Dolayısıyla Bir Terslik Olduğunu Anlamışlar.

2. Balıkçılar Hemen Tekneyle İletişim Kurmaya Çalışmışlar; Ancak Karşı Taraftan Bir Cevap Gelmemiş.

Bir süre daha iletişim kurmayı denedikten sonra tekneyi kontrol etmeye karar vermişler. Görecekleri manzara hakkında en ufak bir fikirleri olmayan ikili, hayatlarının en korkutucu anlarından birini yaşayacaklarını bilmeden tekneye çıkmışlar. İçeriye baktıklarında ise Manfred Fritz Bajorat’ın mumyalaşmış bedeni ile karşılaşıyorlar.

3. Olay Karşısında Dehşete Kapılan İkili Hemen Yardım Çağırmış. Tekne Kıyıya Çekilerek İncelemeler Yapılmış.

Bir teknede, Pasifik Okyanusu’nda bir başına mumyalaşana kadar sürüklenmiş bu bedenin Manfred Fritz Bajorat adlı 59 yaşındaki bir Alman’a ait olduğu anlaşılıyor. Bedenin bulunduğu pozisyondan yola çıkan polis görevlileri, Manfred’in ölmeden önce son bir gayretle yardım çağrısı yapmaya çalıştığını tahmin ediyor. Ayrıca aynı şekilde yetkililer tarafından yapılan açıklamada, oturuş pozisyonuna bakılırsa büyük ihtimalle ani bir şekilde hayatını kaybettiği, hatta muhtemelen kalp krizi geçirdiği tahmin ediliyor. Yine de kesin ölüm nedeni henüz belirlenebilmiş değil.

4. Ayrıca Olayın İlginç Ayrıntıları Bunlarla da Sınırlı Değil, Hatta Ortada Bir Çok Soru İşareti Var.

Manfred en son tam 7 yıl öncesinde birileri tarafından görülüyor. Kendisinden en son haber alınan zaman ise geçen sene. Tam olarak ne zaman hayatını kaybettiği bilinmese de, hiç kimse tarafından görülmeden nasıl bu kadar uzun zaman okyanusta sürüklendiği sorusu akla gelen ilk büyük gizem.

Bir diğer soru ise hayatını kaybettikten sonra nasıl o pozisyonda sabit kalabildiği. Bunun gerçekleşebilmesi için okyanusta sürüklendiği süre boyunca, en azından mumyalaşana kadar hiçbir fırtınanın çıkmamış olması gerekiyor, ki bu çok düşük bir ihtimal.

5. Peki Neden Çürümek Yerine Mumyalaştı?

Bu, olayın en gizemli tarafı gibi görünse de diğer sorulara kıyasla daha kolay cevaplanabilen bir durum. Okyanusun tuz oranı yüksek havası, kuru okyanus rüzgarları ve aşırı yüksek sıcaklıklar tüm bu mumyalaşma sürecinin başlıca sebepleri.

6. Olayın Dramatik Tarafını Gözler Önüne Seren Mektuplar.

Teknede yapılan araştırmalarda içerisinde bu fotoğrafa benzer şekilde, eskimeye yüz tutmuş bir çok fotoğraf bulunmuş. Manfred’in yaşadığı güzel anlardan yadigar kalan bu fotoğraflar arasında özel yaşamına dair de bir çok yazı bulunuyormuş. Hayatı boyunca sık sık denize açılıp tüm okyanusları gezen, hatta geçmişte Ege ve Akdeniz’e de uğramış olan Manfred, bir zamanlar hayat arkadaşı da olan eşini 2010’da kanser yüzünden kaybetmiş. Teknede eşiyle kızına ait olan yıpranmış fotoğrafların arasında ise, Manfred’in ölen eşine yazdığı bir not bulunmuş. Notta “32 yıl. Tam 32 yıl boyunca aynı yolda yürüdük. Sonra kötülüğün gücü yola devam etme gücünden daha ağır bastı. Artık yanımda yoksun. Umarım oralarda huzurlusundur.” yazıyormuş.

 

Kaynak: Onedio


Like it? Share with your friends!

854 shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…