“Kendi Rızam Dışında Doğdum” Savunmasıyla Anne ve Babasını Mahkemeye Verecek Hindistanlı Genç


502 shares

Hindistan’da zaman geçtikçe büyüyen ve kendilerini “İnsanoğlu’nun Nesli Tükensin Hareketi”(VHEM) olarak tanımlayan,”rızası olmadan dünyaya getirilmiş bir yaşamın dünyaya getirilmemesi gerektiği” düşüncesini savunan bir gruba dahil olan 27 yaşındaki Raphael Samuel bu sebepten ötürü anne ve babasını mahkemeye vermeye hazırlanıyor.

1.

 

Hindistan’ın Mumbai şehrinde ikamet eden Samuel; The Print dergisine verdiği röportajda ““Tüm Hindistanlı çocuklara, ebeveynlerine hiçbir şey borçlu olmadıklarını iletmek isterim. Ebeveynlerimi seviyorum ve onlarla harika bir ilişkimiz var. Ancak, kendi keyif ve zevkleri doğrultusunda beni dünyaya getirdiler. Hayatım şu ana kadar çok güzel geçti, fakat bir yaşamı okula gidip kariyer yapma saçmalığına maruz bırakmak için iyi bir neden göremiyorum, özellikle de var olmayı kendisi seçmemişken. Hindistanlılar bilmelidir ki, çocuk sahibi olmamak da, anne ve babanızdan sizi neden dünyaya getirdiklerine dair bir açıklama istemek de seçenekler arasındadır” dedi.

2.

Samuel’in sahip olduğu bu görüşe “Anti-Natalizm” deniliyor.Anti-natalizmi açıklayacak olursak,hayata ve çocuklara karşı olumsuz bir görüşe sahip olmasalar da, ‘isteyerek doğmayan ve hayatta olmanın getirdiği zorluklarla mücadele etmeye zorlanmış bir çocuğu, kimsenin doğurmaya hakkı yoktur’ görüşünün savunması olarak söyleyebiliriz.

3.

 

Raphael “Nihilanand” adlı facebook sayfasında da bu konu hakkında paylaşımlarını yapmaya devam ediyor.

Önerilen Blog :  Yeni Taşındığı Evin Zemininde Bulduğu Kapak ile Eve Bağlı Bir Zindan Keşfeden Elemanın Hikayesi

Like it? Share with your friends!

502 shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…