Kazada Hayatını Kaybeden Sahibinin Kaza Yaptığı Yerde 18 Aydır Bekleyen Vefalı Dost


Köpeklerin ne kadar sadık ve güvenilir dostlar olduğu tartışılmaz bir gerçek. Sahibi ile arasında kurduğu güçlü dostluk bağı o kadar kuvvetlidir ki, ölüm gibi güçlü bir durum bile bu bağı yıpratamaz. Okuyacağımız olay da bu bağın gücünü ortaya koyan örneklerden biri.

 

1. Ölen Sahibi 9 Yıl Boyunca Metro Çıkışında Bekleyen Hachiko’yu Hatırlarsınız. Maalesef Hachiko Sahibini Son Gördüğü Yerde Bekleyen Tek Köpek Değil.

2. Yunanistan’da 9 Kasım 2017 Tarihinde Eski Çevre Yolunda Korkunç Bir Trafik Kazası Gerçekleşti. Bir Veton Mikseri ile  Otomobil Kafa Kafaya Çarpıştı. Kazada Otomobil Sürücüsü 40 Yaşındaki Haris Hayatını Kaybetti.

3. Bu Kaza Yöre İnsanını da Derinden Sarstı, Çünkü Haris’in Kardeşi de Birkaç Yıl Önce Benzer Bir Şekilde Hayatını Kaybetmişi.

4. Ancak Bu Olayda Yaşanan Trajedi Haris’in Ölümünden Daha Fazlasıydı. Haris Hayatını Kaybettikten Bir Süre Sonra Kaza Yerinde Bir Köpek Gezinmeye Başladı. Yerel Halktan Birileri Kaza Yerinde Karşılaştıkları Köpeği Yol Kenarı Olduğu Gerekçesiyle Daha Güvenli Bir Yere Alıyor Fakat Köpek Israrla Her Gün Kaza Yerine Gelmeye Devam Ediyordu.

5. Kaza Bölgesini Terk Etmeyen Bu üzgün Köpeğin Hayatını Kaybeden Sürücünün Köpeği Olduğunu Fark Eden Yerel Halk Şoke Oldu. Çünkü Köpek Kaza Esnasında Orada Değildi, Evdeydi. Ayrıca Ev Kaza Yerine Yaklaşık 12 Km Uzaklıktaydı.

6. Köpeğin Haline Acıyan İnsanlar Onu Defalarca Sahiplenirdi Fakat Köpek Her Seferinde Kaçarak Kaza Yerine Gelmeye Devam Etti. Köpeğin Bu Şekilde Daha Çok Acı Çektiğini Fark Eden Yerliler Kaza Yerine Köpek İçin Küçük Bir Yuva Yaptı.

7. Yunanistan’ın Hachiko’su Olarak Anılan Köpek Tam Olarak 18 Aydır Kaza Yerinden Kımıldamıyor. Yerel Halkın Oluşturduğu Alanda Yaşamını Sürdüren Köpeğin Bakımı ve Beslenmesi de Yerel Halk Tarafından Karşılanıyor.

 

Kaynak: Ajanimo


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…