Kalbimiz Yanıyor: 3. Gününe Giren İzmir’deki Yangın Yerleşim Merkezlerinden Uzaklaştırıldı


İzmir’in Karabağlar ilçesinde başlayan ve Seferihisar ile Menderes ilçelerine ilerleyen ve 3. gününe giren yangın, kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Yaklaşık 500 hektarlık alanda etki gösteren yangını kontrol altına alabilmek için çalışan ekiplere, havanın aydınlanmasıyla birlikte helikopterler de destek vermeye başladı. Yangının yerleşim merkezlerinden uzaklaştırıldığı aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

 

1. Pazar Günü Saat 13.00’de Karabağlar’ın Tırazlı Mevkisinde Başladıktan Sonra Diğer İki İlçeye Doğru İlerleyen Orman Yangını Devam Ediyor.

2. Yöre Sakinleri de Ekiplere Yangını Kontrol Etmede Yardımcı Oldu. Rüzgarın Hızının Azalması Sayesinde Alevler Yerleşim Merkezinden Uzaklaştırıldı.

3. Yaklaşık 500 Hektarlık Alanda Etki Gösteren Yangını Kontrol Altına Alma Amacıyla Çalışan Ekiplere Havanın Aydınlanmasıyla Birlikte Helikopterler de Desteği de Verilmeye Başlandı.

4. Yangına 20 Helikopter ile 200 Arazöz Müdahale Ediyor. Rüzgar Ara Ara Etkisini Arttırıp Ekiplere Zorlu Anlar Yaşatsa da, Yerleşim Bölgelerine Herhangi Bir Tehdit Oluşturmuyor.

5. Yangının Çıkış Sebebinin Sabotaj Olma İhtimalinin Araştırıldığı Gelen Bilgiler Arasında.

6. Yangınla Alakalı İzmir Büyükşehir Belediyesi de Son Güncellemesini Paylaştı:

 

Kaynak: Onedio


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…