Japonların Karantina Buluşu : Konferans Görüşmeleri İçin Resmi Pijama


Yıllarca üzerine espriler yapılmış bir konuydu aslında evden telekonferans yoluyla yapılan iş görüşmelerinde kadrajda görünen takım ile kadrajın azıcık altında donla oturuyor olunması. Elbette pandemi sürecinde görmüş olduk ki bu şaka değil gerçekten yaşanan bir durum. İnsanlar yapacakları görüntülü iş görüşmesi için bazen ev rahatlığından tamamen feragat etmek istemiyor ve sadece ekranda göründüğü kadarıyla giyiniyor. Bir Japon firması da bu sektördeki açığı düşünerek “Work From Home Jammies”  diye evden çalışma pijaması olarak adlandırabileceğimiz yeni bir kreasyon oluşturmuş. Sanırım Japonya’da yapılan bu tarz iş başvurusu ve normal görüşmeler fazlasıyla yaşanan bir durum olacak ki proje bayağı büyük ilgi görmüş.

1. Karantina Süreci Gösterdi ki İnsanlar Gerçekten de Konferans Görüşmelerinde Kadraj Dışında Ev Haliyle Takılmayı Seviyor.

WFH pijamaları kazak, eşofman ve resmi sayılabilecek bir gömleğin kombinasyonundan oluşuyor.  Şimdi neden üst tarafı tamamen öyle yapmadıklarına gelirsek sizi üst değiştirme zahmetinden kurtarma ve bu sırada hem kameradaki resmi görünüşünüzü hem de ev içindeki konforunuzu maksimumda tutmayı amaçlamışlar. Firma gerçekten kullanıcılarının rahatını düşünüyor olmalı ki bu işe bayağı emek verip analizler sonucu bu noktaya ulaşıyorlar.

2. Pijamalar da Kişilerin Profesyonelliğinden Ödün Vermeden  Rahatlığını Korumayı Hedeflemiş.

Japonya Tokyo’da  LOKITHO’nun tasarımcısı olan Akihiko Kimura tarafından tasarlanmış olan bu set Japonların gerçekten sıra dışı çözümleri üşenmeden işleme koyduklarını gösteriyor.

3. Çıkarttığınız Gibi Buruşma Derdi Olmadan Yatağınıza Yatabilirsiniz.

4. Fikrin Ne Kadar Tutabileceğini Görmek Amacıyla Bir Başlangıç Kampanyası Bile Oluşturulmuş.

Haziran’da tüm dünyaya gönderim yapmaya başlayacaklarmış. Başlatılan kampanyada fikre gelen destek miktarı 1865 Dolar olmuş.

5. Ayrıca Tek Bir Desen Yok.Modelleri de Mevcut.Dilerseniz Kendi Gömleğinizi Yollayarak da Tasarımda Kullanılmasını İsteyebiliyorsunuz.

Firmanın satış politikası çevrimiçi internet üzerinden satış olacaktır elbette. Ancak alanın biraz sınırlı olmasının onları biraz zorlayacağını düşünmekteyiz.

6. Tek Sıkıntısı Sadece Orta ve Büyük Boy Üretiyor Olmaları.

7.Firma Tabii ki Ürünleri Cinsiyetsiz Olarak Tasarlıyor. Kadın- Erkek Rahatlıkla Kullanabilir.

Kendi tasarımları olduğundan mıdır bilinmez ama fiyatları birazcık yüksek. Gerçi set olarak aldığınız için de etkisi oluyordur ama böyle bir sete sahip olmanın fiyatı tam olarak 102 Dolara denk geliyor. Siz de görüşmelerinizde böyle bir rahatlık istiyorsanız belki göz atabilirsiniz. Ama kullanım alanının sınırlarını unutmamalısınız.


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…