Henüz 17 Yaşındayken Yaşadığı Korkunç Olaylar Yüzünden Ötenaziyi Seçen Genç Kız


Ötenazi dünyanın her yerinde oldukça tatrtışmalı bir konu. Yakın zamanda duyduğumuz trajik bir olay tartışmaları yine alevlendirecek gibi duruyor. Yaşadığı korkunç hayatın ardından girdiği depresyon sebebiyle hayatını sona erdirmeyi seçen 17 yaşındaki Noa Pothoven’ın hikayesine gelin birlikte göz atalım.

 

1.

17 yaşındaki Hollandalı Noa Pothoven, ötenaziyi yani uzman denetiminde hayatına son vermeyi tercih etti. Henüz 17 yaşında uğradığı cinsel taciz ve tecavüzlerin ardından hayata tutunmaya çalışan Noa ne yazık ki yaşama tutunmayı başaramadı.

2.

Pothoven, Instagram’da yaptığı son paylaşımında ötanazi kararı aldığını duyurdu. Pothoven’in kız kardeşi ise pazar günü kardeşinin öldüğünü açıkladı. “Kazanmak ya da kaybetmek” adlı otobiyografi kitabı yazdı. İlk cinsel tacize 11 yaşında maruz kaldığını ve 14 yaşındayken ise iki erkek tarafından tacavüze uğradığını yazısında anlatmıştı.

3.

17 yaşındaki Noa, yaptığı paylaşımda yaşadığı acıların artık “dayanılmaz” olduğunu ifade etti. Noa’nın yayınlanan kitabında depresyon ve anoreksi ile mücadele ettiği geçiyordu. Noa Pothoven, Haziran’dan bu yana yeme ve içmeyi reddederek pasif ötanazi yolunu seçti. Doktorlar ve ailesi daha önce yaptığı aktif ötanazi başvurusu kabul edilmeyen Pothoven’ı yemeye ve içmeye zorlamadı.17 yaşındaki Noa, geçen yıl hastaneye kaldırılmıştı. Anoreksiya, çoklu organ yetmezliğinin kıyısına getirmişti onu.

4.

Hollanda Bölgesel Ötanazi Komitesi’nden yayınlanan son rapora göre ülkede 2017’den bu yana 6 bin 585 kişiye ötanazi uygulandı. Ötenazi uygulanan kişileri çoğu tedavi edilemez durumdaki kanser hastalarıydı.Hollanda Bölgesel Ötanazi Komitesi’nin yayınladığı son rapora göre ülkede 2017 yılında 6 bin 585 kişiye ötanazi uygulandı. Bu kişilerin çoğu tedavi edilemez durumdaki kanser hastalarıydı.

 

 

Kaynak: Storia


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…