Görmezden Gelmek Bir Çözüm Değil: Okulun Etrafındakilere Kan Kusturan Çocuk


Konu çocuklarla iletişim olunca çok hassas davranılması gerekiyor. Bir bireyin gelişimini derinden etkileyebilecek müdahalenin adeta cerrah hassasiyetinde yapılması gerekiyor. Davranış bozuklukları küçümsenecek ya da görmezden gelinecek bir şey değildir. Sonuç olarak bir çocuk bu hareketleriyle size başka bir şeyi anlatmaya çalışıyordur. Buna sebep olan etmenleri ortadan kaldırarak, çocuğa daha sağlıklı yollardan ulaşılması gerekmektedir. Davranış bozukluğu yüzünden okulun etrafında adeta terör estiren çocuğun yaptıklarına gelin birlikte göz atalım.

 

1. Bir Çocuğa Bir Şeyler Anlatılırken Şunun Farkında Olunmalı: Onlar Birer Birey ve Dengeli Bir Şekilde Yaklaşılmalılar. Şımartmak ya da Daha Kötüsü Şiddet veya Ağır Cezalar Kesinlikle Çözüm Değil.

2. Çocuğun Bu Davranış Şekli, Uzmanlar Kontrolünde Hassasiyetle İncelenmeli, Çünkü Görüldüğü Üzere Bu Tavır Çocuğun Üzerine Yapışmış Durumda.

3.

4.

5.

6.

7. İncelikle İletişim Kurulması Gereken Bir Konu Olduğu için İnsanların Ne Yapacağını Bilememesi Doğal Tabii ki.

8. Ne Yazık ki Durumla İlgilenmesi Gereken Yerler de Gerekeni Yapmayınca Toplum Bir Bireyi Daha Kaybetme Tehlikesiyle Karşı Karşıya Kalıyor.

9. Diğer İnsanlar da Yaşadığı Olumsuz Tecrübeleri Paylaştı:

10.

11.

12.

Önerilen Blog :  Yeni Taşındığı Evin Zemininde Bulduğu Kapak ile Eve Bağlı Bir Zindan Keşfeden Elemanın Hikayesi

Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…