Giydikleri Sarı Yelekle Her Ortama Mekanın Sahibi Gibi Giren Elemanlar


Çevremizde bir konuda yetkili olduğunu düşündüğümüz insanların davranışlarını veya giriş çıkışlarını sorgulamama üzerine ilginç bir eğilimimiz var. Bunun altında kişinin işini bölmemek ve sanırım sorguladığımızda alacağımız tepkiden dolayı duyabileceğimiz utanç yatıyor. Aslına bakarsanız soygun filmlerinde yapılan kılık değiştirmelerin gerçek hayatta olmaz düşüncesiyle izlenildiğini fark etsek de bunun aslında işe yarayan bir yöntem olduğunu bu deney sayesinde görebiliriz. Daha öncesinde 2 eleman uzun bir merdiveni yanlarında taşıyarak birden fazla mekana giriş yapabildiğine dair bir deney yapmıştı. Müze de dahil olmak üzere birçok yere merdivenle giren elemanlar acil bir tamir durumu havası verdiklerinden olsa gerek durdurulmamışlardı. Bunun farklı bir örneğini ise kafamızda görevli olarak nitelendirdiğimiz sarı ve fosforlu yelekli insanları taklit ederek gerçekleştirebileceğini düşünen 2 arkadaşın deneyinde görüyoruz.

1. Bu Yeleği Giyen Kişilerin O Bölgede Görevli ve Yapılması Gereken İşi Hallettikleri Düşüncesi Oluşuyor.

Birisinin sadece görevli personelin girebileceği bir yere sarı yelek ile girdiğini görürseniz bunun yanlış olduğunu düşünmezsiniz. Çünkkü bu yeleği normal zamanda moda için giyen bir insan olacağını kimse düşünmez.

2. Bu Şekilde Nerelere Girebileceklerini Merak Eden David Allegretti ve arkadaşı Sean Takımlarını Çekip İş Başına Geçiyorlar

Öncelik olarak buldukları ilk sinemaya bodoslama dalan ikilinin önüne hiçbir engel çıkmamış. Gişe görevlisi ya da başka birisi onlara biletleri olup olmadığını ya da ne iş için geldiklerini sormuyorlar. Gayet basit bir şekilde sinemadaki yerlerini alıyorlar.

3. Seviyeyi Yükseltme Zamanı

Daha sonrasında işleri daha da karmaşıklaştırmak adına hayvanat bahçesine girmeyi kafalarına koyuyorlar. İlk başlarda cesaretlerini tam toplayamadıklarından 15 dakika kadar girişin önünde dolanmışlar. Elbette en kötü ne olabilir diyerek girişteki görevliyi selamlamışlar ve içeri rahatlıkla girmişler. Bunun bu kadar kolay olmasını kendileri de beklemiyormuş.

4. Kendilerini Olaya Fazlasıyla Kaptıran İkili, Bir Yerden Sonra Mekanın Görevlileri Gibi İnsanların Sorularını Cevaplamaya Başlıyorlar.

5. Hatta Bilgisi Olmayan Konularda Gelen Şeyleri Yanındaki Sahte Telsizle Yönetimi Bildirdiklerini Söylüyorlar.

6. Arada Kendilerinin Görevli Kılığında Olduklarını Unutmuşlar.

Bazen hayvanat bahçesinde görevli olduklarını unutup  kendilerini tekrardan moda sokmaları gerekmiş. Olayın çakılmaması adına bayağı uğraş vermişler.

7. İlk Başarısızlığın Geldiği Yer: Tur Otobüsü.

Sıradaki durakları olan tur otobüsüne biniş başarısız oluyor. Şoför kendilerini ücretsiz bindirmiyor. Şehrin güvenliği en sağlam yeri olarak tur otobüsünü seçiyorlar ve yollarına devam ediyorlar.

8. Büyük Vurgun Zamanı: Coldplay Konserine Giriş.

Ellerindeki gücün büyüklüğünü test etmenin en iyi yolunun bu olduğunu düşünerek etrafa bakınmaya başlıyorlar ama stadyum görevlilerinin turuncu yelek giydiklerini görüyorlar. Ancak iki kafadar buna hazırlıklı olacaklar ki yanlarında getirdikleri turuncu yeleklerle hemen üstündekileri değiştiriyorlar.

9. Başarı İlk Denemelerde Gerçekleşmiyor.

Diğer yerlerde olduğu gibi stadyuma giriş düşündükleri kadar kolay olmuyor. Geri çevrilseler de denemeye devam ediyorlar.  Bir noktada vazgeçmek üzereyken sonunda kendilerini konserde buluyorlar. İlk olarak da bunu başaramayacaklarını düşünen arkadaşlarına mesaj gönderiyorlar.

10. Girişi Sağlayan Kimlik Değil Kıyafet Olabiliyor.

David: “Hayat sizin asla beklemediğiniz şekilde açıklar ve geçirgenlikler içeriyor. Sarı bir yelek sayesinde 3 farklı yere bedava girmeyi başardık. Eğer size bir tavsiye verecek olsaydım şu olurdu: Gidip kendinize bir sarı yelek alın, hayat hakkında bilgi sahibi olmak için ihtiyacınız olan tek şey bu.” sözleriyle aslında olayların farklı bakış açıları ve bir sarı yelekle nasıl da çözülebildiğini bizlere göstermiş.


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…