Fırsatçılıkta Son Nokta: Lenf Kanseri Olan Kızı İçin Yardım İsteyen Aileyi Dolandırdı


Osmaniye’de yürek sızlatacak bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Salgın dolayısıyla işsiz kalan  inşaat işçisi ve 3 çocuk babası Ahmet Yalman 9 yaşındaki kızı Elif Naz’ın kanseri iyice ağırlaşınca sosyal medya üzerinden  tedavi için yardım istedi. Hayırsever insanların aileye yardımcı olmaya çalışması sırasında fırsatçı bir dolandırıcı olan C.A. aileyi arayarak kendisini Ankara’da bulunan bir doktor olarak tanıttı.

1.

Kendisini Ankara Mevki Hastanesi’nde göğüs hastalıkları uzmanı olarak tanıtan C.A ” Çocuğunuzun tedavisini üstleneceğim. Size buradan ambulans göndereceğim sadece 1000 lira yollamanız gerekiyor. ” sözleri üzerine hesap numarasını verdi.

2.

Çocuklarının tedavisinin karşılanması umuduyla borç harç içerisinde 1000 lirayı toparlayarak hesaba yatırdılar. Lakin 2 gün geçmesine rağmen ambulans geçmeyince şahsı tekrar aradılar. ” Ambulans yolda geliyor. Şu anda Gaziantep’e hasta götürdük o nedenle geciktik.” cevabı üzerine yine beklemeye başladılar.

3.

Aradan tekrardan 2 gün geçince ambulansın hala gelmemiş  olması üzerine dolandırıldığını anlayan Yalman hemen polise başvurdu. Çarşı Şehit Hayrettin Mennan Polis Merkezi’ne giderek C.A isimli şahıstan şikayetçi olması üzerine Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Ailenin verilen hesaba 500 liralık 2 ayrı dekont halinde toplamda 1000 lirayı yatırdığı ve şahısların birbirini daha önceden tanımadığı göz önüne alınarak bir dolandırıcılık vakası olduğu saptandı.

4.

Yapılan titiz incelemeler sonucu C.A adlı şahsın Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde yaşadığı tespit edildi. Lakin ilçede aynı isimde 3 vatandaş daha yaşıyordu.

5.

Yaşadığı durumun zorluğunu Ahmet Yalman :”İnşaat işçisiyim. 3-5 kuruşla 3 çocuğumun karnını doyurabiliyordum. Virüs salgını nedeniyle işsiz kaldım. Tedavi masraflarına paramız yetmediği için sosyal medyada hayırseverlerden destek isterken, bu haberi gören ve kendisini doktor olarak tanıtan C.A adlı şahıs bizi aradı. Çok çaresizdik, dolandırıcı olduğunu anlamadık. Çocuğumun durumu iyi değil. Eşim ev kadını. Beş kuruş paramız yok. 2 çocuğumuz daha var. Böyle bir zamanda bize bunu yaptılar. Bu vicdansızın yakalanması için İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’dan yardım istiyorum.” sözleriyle dile getirdi.

6.

Olayların Sözcü Gazetesi’nde haber olması üzerine aileyi arayan dolandırıcı “Telefon numaramı niye başkasına veriyorsunuz?” diye aileye sitem etti. “Benim de ailem, çocuklarım var. Niye beni rahatsız ediyorsunuz? Paranızı hemen geri gönderiyorum” diyen C.A’nın ambulans sözüyle dolandırmış olduğu 1000 lirayı aileye geri gönderdiği öğrenildi.


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…