Fenomenlerin Uğrak Noktası: Bigo Live


Bigo Live, canlı yayın yapmak isteyen ve yayın izlemekten keyif alan kişilerin kullanabileceği bir uygulamadır. Bu platformda kullanıcılar canlı yayınlar açarak diğer kullanıcılarla etkileşime geçebilir ve oyun oynamak, şarkı söylemek gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilirler. Başlangıçta, genel kullanıcıların tercih ettiği bir uygulama olsa da uygulama gittikçe popülerleşerek ünlülerin uğrak noktası haline gelmiştir.

Bigo Live’ın ünlüler tarafından kullanımının artması birçok nedenle açıklanabilir. Bunlardan ilki platformun kullanımının kolay olarak gösterilebilir. Kullanıcıların canlı yayınlarını başlatmak için sadece birkaç tıklama yapmaları gerekir. Bu pratik kullanım şekli ünlülerin kolayca canlı yayın yapmasına olanak sağlar.

Ünlülerin Bigo Live’ı tercih etmelerinin nedeni, platformun hayranlarıyla daha doğrudan bir iletişim kurmalarını sağlayarak takipçi sayılarını artırmalarına yardımcı olmasıdır. Sonuç olarak Bigo Live ünlülerin daha fazla insanla etkileşime girmesine ve takipçileriyle daha yakın bir ilişki kurmasına olanak tanır.

Canlı yayınlar, ünlülerin günlük hayatlarına daha yakından bakabilmek ve onların özel anlarına tanıklık edebilmek için büyük bir şans. Bu nedenle ünlülerin Bigo Live kullanması, hayranlarının onları daha samimi bir ortamda tanımalarına ve takip etmelerine yardımcı olur.

Bigo, ünlüler ile hayranları buluşturur ve beraber sohbet etmelerine olanak tanıyarak bir bağ kurmalarını sağlar. Hayranların, ünlülerin dünyası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarına ve onlarla daha yakın bir ilişki kurmalarına yardımcı olur.

Türkiye’de de birçok fenomen, Bigo Live üzerinden canlı yayınlar yaparak hayranlarıyla aralarındaki bağı güçlendirmeyi ve takipçi kitlesini genişletmeyi tercih eder.

 

İşte Bigo Live’da en çok takipçisi olan 10 Türk fenomen: 

Mehmet Ali Erbil 

Her yaptığı iş olay olan eğlenceli sunucu Mehmet Ali Erbil hayranlarıyla Bigo’da buluştu. Erbil, her işinde olduğu gibi sosyal medyada da gündem oldu. Yayınlarına binlerce kişi katıldı ve değerli hediyeler aldı. 

 

Wesley Sneijder 

Bir dönem Galatasaray forması da giyen, milyonlarca hayranı olan yıldız futbolcu Wesley Sneijder de Bigo Live’da. Açtığı ilk yayına dünya çapında büyük katılım sağlandı, yayın Türkiye’de en çok izlenen mobil canlı yayını olarak tarihe geçti. 

 

İrem Derici 

Güzel sesi ve şarkıları ile Türk müzik dünyasının sevilen isimlerinden İrem Derici, Bigo Live’da en çok takipçisi olan fenomenlerden biri. 

 

Serdar Ortaç 

Eğlenceli sahne performanslarıyla ve dillere pelesenk şarkılarıyla tanıdığımız Serdar Ortaç Bigo’da yayın açarak uzun süre gündemde kaldı. 

 

Emre Yücelen 

Şan kelimesini duyduğumuzda aklımıza gelen ilk isim olan Emre Yücelen de Bigo’da unutulmaz anlar yaşadı ve yaşattı. Emre Yücelen, Bigo Live’da gerçekleştirdiği “Ses Ver Bigo” yarışması ile birçok yeteneğin ortaya çıkmasına vesile oldu. 

 

Arda Kural 

“Türk Di Caprio” Arda Kural, Bigo’da gerek “PK” attığı yayınlar gerekse hayat görüşü ve felsefesi ile izleyicilerini aydınlattığı anlar ile hafızalara kazındı. 

 

Tanju Çolak 

“Türk Futbol Tarihinin En Golcü Futbolcusu” ünvanı ile tarihe ve gönüllere ismini kazımış Tanju Çolak Bigo Live’da hayranlarıyla buluştu. Bigo Live üzerinden açtığı eğlenceli yayınlar ile bir gol de kalbimize atmayı başardı. 

 

Ümit Karan 

Rövaşata golleri ile gönüllere taht kuran Galatasaraylı eski milli futbolcu Ümit Karan da Bigo’cu fenomenlerden bir tanesi. 

 

Taner Tolga Tarlacı 

Survivor yarışmasındaki çılgın karakteri ile tanınan Taner Tolga Tarlacı, çılgın hareketleri ve açık sözlülüğü ile Bigo’yu da kasıp kavurmaya devam ediyor. 

 

Ajdar Anık 

Meşhur “Çikita Muz” şarkısı ile uzun süre gündem olmayı başaran ünlü sanatçı Ajdar, Bigo Live’da yaptığı dobra yayınlar ve diğer ünlüler ile attığı PK’lar ile kendinden söz ettirmeye devam ediyor. 

 

Bigo Live Nedir? 

Bigo Live, kullanıcıların canlı yayın yapabileceği ve diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunabileceği bir sosyal medya platformudur. Platform, dünya genelinde kullanıcılar tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. 

Bigo Live’da kullanıcılar, canlı yayınları sırasında izleyicileriyle konuşabilir, sohbet edebilir, yorumları okuyabilir ve hediyeler alabilir. Ayrıca kullanıcılar arkadaşlarını ve takipçilerini davet ederek daha geniş bir kitleye ulaşabilirler.https://www.bigo.tv/bigo_intro/tr.html 


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…