Ekrem İmamoğlu Olarak Oynadığınız ”Mazbata Online” Oyunu Yapıldı


706 shares

Mazbata peşinde koşturduğumuz bu süreç devam ederken ”Mazbata Online” adında bir oyun yapıldı. Ekrem İmamoğlu olarak oynadığımız oyunda, oy farkı sürekli azalırken yeterli sayıda sandığa ulaşarak mazbatayı alması hedefleniyor.

 

1.

Gerçekleşen yerel seçimlerin ardından iktidar ve muhalefet arasında İstanbul özelinde seçim sonuçlarına ilişkin tartışmalar hararetle devam ediyor. Seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre İstanbul Belediye Başkanlığı yarışını Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu kazanırken, AK Parti tarafında itiraz sesleri yükselmeye devam ediyor. Mazbata tartışması devam ederken, internet üzerinden oynanan ‘Mazbata Online’ isimli bir oyun gündeme geldi. Ekrem İmamoğlu’nun animasyonunun yer aldığı oyunda, oy farkı sürekli azalırken aynı zamanda İstanbul’un ilçe sayısı olan 39 sandığa ulaşarak mazbatayı alması hedefleniyor.

2.

Oyunun açıklama kısmında “Arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz. Oyunumuzda amaç, İmamoğlu’nun bütün 39 İstanbul ilçesinin sandıklarını toplamasını sağlamak. Bunun için ister ekranda bulunan Joystick ve Ateş tuşunu kullanın, isterseniz de klavyenizle oynayın” ifadeleri yer alıyor. Oyun esnasında, arka planında Ekrem İmamoğlu’nun seçim sonuçlarına ilişkin konuşmaları yer alıyor. Oyunun başarıyla tamamlanması halinde ise, oyunun sonunda İzmir Marşı çalıyor.

 

Oyunun linkine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: Sputnik


Like it? Share with your friends!

706 shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…