Çöpten Bulduğu Oyuncak Ayıyı Torunlarına Götüren Belediye İşçisi Ali Amcaya Destek Yağdı


3.8k shares

İnternetin gücünü küçümsememek gerekiyor. Manisa’da gerçekleşen olayda, çöpten bulduğu oyuncak ayıyı torunlarına götüren Ali amcayı görüntüleyen bir Twitter kullanıcısının paylaştığı fotoğrafla başlıyor öykümüz.

1. İçleri Burkan O Kare.

Akşamları da çay bahçesinde çalışıyor Ali Amca ve orda da kalıyor. İki kızı var, ikisi de boşanmış. Biri 10, diğeri 4 yaşında da iki torunu var. Bu fotoğraf çekilmeden bir gün önce torunu, oyuncak istediğini söylemiş ama maalesef alacak parası yokmuş. Çöpün kenarında bu ayıyı bulunca almış hemen. Oyuncak kirli ve ıslak olduğu için taşımakta zorlanmış çünkü ameliyatlı bir hasta. Yine de oyuncağı bulduğuna sevinip binmiş otobüse; otobüs parası bile yokmuş cebinde.

2. Durumu Öğrenen ”AHBAP” Harekete Geçiyor Ve Gerekeni Yapıyor. Haluk Levent’in Kurucusu Olduğu AHBAP Kar Amacı Gütmeyen ve Koşullar Ne Olursa Olsun Karşılıksız Yardım Eden Bir Kuruluş.

AHBAP Manisa, Ali Amca’nın kızları ve torunlarıyla birebir görüşüp ihtiyaçlarını belirlemiş tek tek. Kırtasiyeden giyeceğe kadar ne varsa temin etmeye başlamışlar. Çok güzel insanlar çıkmış bir de, Ali Amca’ya sponsor olmuşlar. Haluk Levent de Ali Amca’yı arayıp bizzat görüşmüş telefonla.

2. Destek Bununla Sınırlı Kalmadı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ali Ergün’ü ve Torunlarını Makamında Ağırladı ve Oyuncak Hediye Etti.

4. Yener ve torunlarıyla yakından ilgilenen Başkan Ergün, her zaman yanlarında olacaklarının mesajının verdi.

5. ”Halk otobüsünde eve giderken çekilmiş fotoğrafın sosyal medyada gündeme oturdu. Her şeyden önce belediyemize verdiğin emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Biz de bu noktada duyarsız kalamazdık.”

6. ”Çok anlamlı bir fotoğraf. Tabii ki bu evlatlar bizim evlatlarımız. Bu canlar hepimizin canları. Biz de onların daha mutlu olması için bu makamlardayız. Onları mutlu etmek, bizim de görevlerimiz arasında” dedi.

7. Sosyal medyada kısa süre içerisinde binlerce kişiye ulaşan fotoğrafın hikâyesini paylaşan Ali Yener:

8. Oyuncak ayıyı çöpte gördüm. Torunlarım da istiyordu. Yırtıktı. Pamukları dökülüyordu. Diktim. Torunlarım en azından bir iki saatini geçirirler, ben de mutlu olurdum.

9. Allah bin kere razı olsun, sizin bana ekmek verdiğiniz birimden ekmeğimi kazanıyorum. Getirdiklerimi torunlarımla paylaşıyorum. Siz var olduğunuz sürede bizler de varız. Ben ölümüne kadar arkanızdayım. Her şey için teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

10. Hep Mutlu Ol Ali Amca


Like it? Share with your friends!

3.8k shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…