Çiftlik Bank Yan Çar Solucan Bank’tan 40 Milyon Euro Vurgun


Çiftlik Bank’ın gündemi uzun süre meşgul eden gündeminden sonra hepimiz bir daha böyle saçma bir şey yaşanmaz diye düşünüyorduk. Gel gör ki durum böyle olmadı ve yine insanlar dolandırılmayı başardı. Hem de Solucan Bank adında bir kuruluş tarafından. Olayın ayrıntılarına gelin birlikte göz atalım.

 

1. Paraları Dubai ve ABD’de Eziyorlar.

Artık Tosun olarak tanınan Mehmet Aslan’ın Çiflik Bank ile milyonları dolandırmasının ardından yeni bir dolandırıcılık ortaya çıktı. Solucan çiftliği kuracağız adı altında insanlardan para toplayan Selçuk Özkan, Ali Dinler, Ahmet Altun gibi isimlerin paraları Dubai ve ABD’de ezdiği ortaya çıktı.

2. Bir Çiftlik Bank Vakası Daha.

Kaliforniya’dan kırmızı solucan getirerek bir çiftlik kuracaklarını söyleyerek vatandaşlardan 40 milyon euro para topladılar. 20 bin kişinin dolandırıldığı dolandırıcılık hikayesi ise Çiftlik Bank olayını hatırlattı.

3. Dolandırıcıların En Ağır Cezayı Almalarını İstiyorlar.

20 bin kişinin 40 milyon € dolandırıldığı ortaya çıktı. Çetenin ele başlarının Selçuk Özkan, Ali Dinler, Ahmet Altun, Selçuk Güleç ve Mustafa Türeli olduğu açıklandı. Dolandırıcıların tokatladıkları paraları Dubai ve ABD’de ezdiği ortaya çıktı. 10 bin mağdur, soluğu savcılıkta aldı ancak çete hala yakalanabilmiş değil. Mağdurlar, dolandırıcıların yakalanıp en ağır cezayı almalarını istiyor.

4. Twitter’dan Gelen Tepkiler:

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

 

 

Kaynak: Storia

Önerilen Blog :  Evlat Edindikleri 4 Yaşındaki Otizmli Çocuğu Terk Eden Youtuber Çift Tepkilerin Odağı Oldu

Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…