Birçok Farklı Alandaki Başarıları ile Göğsümüzü Kabartan Türk Gençleri


1k share

Küçük yaşta bir işe gönül verip o alanda başarılı olmak gerçekten emek ve yetenek isteyen bir durumdur.Bu gençlerimiz önlerindeki tüm engellere ve şartlarına rağmen uluslararası başarılar elde etmişler.İşte İnsanın yeni nesile umutla bakmasını sağlayan gençlerimiz:

1.Kendi İsmiyle Anılan Bir Güne Sahip Olan “Kenan Pala”

Kenan Pala Türkiye’den Amerika’ya yıllar önce göçen bir ailenin 13 yaşındaki çocuğu.Kendisi okulunu da işe dahil etmiş olarak,binlerce kimsesiz, evsiz insana yardım etmek için “Toplum İçin Çocuklar” adlı bir dernek kurdu.Projesi büyük bir yankı getirdi ve binlerce insandan destek gördü.Hatta San Diego yönetimi 23 Ocak gününü “Kenan Pala Günü” olarak ilan etti

2.Küçük Yaşta Bir Müzik Dehası Olduğu Anlaşılan “Arya Nur Güneş”

Arna Nur 6 yaşında müziğe ilgi duymaya başlıyor ve o yaşlarda piyanoya hatmetmiş hale geliyor.Çaldığı şeylerin bazılarını kendi bestelemesi de cabası.) yaşında “Epilepsi” teşhisi konulan Arya hastalığının da üstesinden gelmeyi başarıp 13 yaşında Litvanya’da 600 müzisyeni eleyerek Jüri Özel Mansiyon Ödülü’nü kazanıyor.

3.29 Madalyalı Patenci 12 Yaşındaki “Efe Çetiz”

Ailesinin teşviki ile buz sporlarına başlayıp büyük başarıları yakalan izmirli efe,İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Sporları salonunda yetişmiş ve serpilmiş bir genç yetenek.Kazandığı 29 madalyanın 24 ü altın olması onun ne kadar yetenekli olduğunu bizlere gösteriyor.Bu başarıları ile Golden Book’a adını yazdırmayı başarmış İlk Türk olma ünvanını da elinde barındırıyor.

4.Apple’ın Açıklarını Gözden Kaçırmayan Liseli Başarılı Yazılımcımız “Yiğit Can Yılmaz”

16 yaşında Kahramanmaraş’ta lise öğrencisi olan Yiğit Can İlk olarak Siri uygulamasında bulduğu açığı Apple’a bildirerek Apple’ın Onur Listesi’ne katılmayı başardı.Daha sonrasında Safari uygulamasındaki açığı da firmaya bildirerek Teşekkür Listesine giirdi. Yiğit Can için bu başarılar kariyerinde büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

5.Alzheimer ve Diyabet Teşhisleri İçin Yaptığı Projeler ile Birinci Olan Gencimiz “Mert Ege Arıcı”

İzmir’de Lise öğrencisi olan Mert Uluslararası Mostratec yarışmasında 3 dalda birden birinci olmayı başardı.Alzheimer ve Diyabet hastalıklarının teşhisi konusundaki projesi oldukça ses getirdi ve ödül aldı.

6. “Şampiyon” Unvanını Kazanmış ve Fazlasıyla Hak Eden Pırıl Pırıl Bir Genç, “Ayşe Begüm Onbaşı”

17 yaşındaki Ayşe Begüm, “Altın Kız” olarak biliniyor. Bunun sebebi ise, Ayşe, Dünya Aerobik Cinmastik şampiyonumuz. Kendisi Avrupa Aerobik Jimnastik Şampiyonası’nda dünya şampiyonu oldu ve altın madalyayı kaptı. Ayşe’nin Altın’ın yanında Gümüş madalyaları da bulunuyor.

7. Sırada ise 7 Çocuklu Bir Ailenin 17 Yaşındaki Kızı Var, “Mizgin Ay”

Mizgin, Batman’a tarım işçisi olarak gelip Beypazarı’na yerleşen 7 çocuklu bir ailenin 17 yaşındaki spor sevdalısı minik kızı. Mizgin, antrenmanlara gelmeyince Antrenörü Muhsin Soysal, babayı arıyor ve cevap olarak “Kızım tarlada, gelemez!” cevabını alıyor. Sonralarda babanın da ikna edilmesi ile Mizgin çalışmalara başlıyor ve Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda birinci olarak altın madalyayı kapıyor.

8. Bir Lise Öğrencisi Düşünün ki Microsoft Tarafından “Yılın En Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi” Seçilsin  “Neval Çam”

Neval, Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’nde okuyor, bunun yanı sıra engelli insanlar için işaret dilini tercüme eden bir yazılım geliştirdi. Bu başarısı ile Stanford Üniversitesi’ne tam burslu kabul edildi ve Microsoft tarafından ”Yılın En Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi” seçildi ve göğsümüzü kabartmayı başardı.

9. Ve Son Olarak da 11 yaşındaki Tuana

Bir yazılımcı ya da şampiyon olmayan Tuana’nın çok farklı bir yeteneği var, çok güzel bir vicdana sahip Tuana. Her hafta sonu İstiklal’de keman çalarak topladığı para ile sokak hayvanlarına mama alıp, barınak yaptırıyor. Kendince bir şeyler yapmak isteyen bu güzel kalpli genç, kısa bir sürede birçok kişi ve kuruluştan alkış almayı başardı…

Kaynak: Kaanintavsiyesi


Like it? Share with your friends!

1k share
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…