Bir Efsanenin Sonu: İşte Facebook’un Yeni Tasarımı


Sosyal medya platformları ile kafamızda eşleşen bir takım şeyler var ve Facebook denilince aklımıza gelen şey mavi renk. Facebook’la bu kadar özdeşleşmiş ve başından beri sadık kalınmış bu rengi arayüzden çıkarma kararı alan Zuckerberg bizlere daha sade bir kullanım deneyimi sunmayı amaçlıyor.

 

1. Facebook’un Düzenlediği F8 Geliştirici Konferansı’nda Duyurduğuna Göre Artık Facebook Platformu Çok Daha Sade Bir Platform Oluyor.

Son 15 yıl içerisindeki en büyük arayüz güncellemesini gerçekleştiren Facebook artık çok daha sade ve modern gözüküyor. Ayrıca Messenger’ın hikayeler özelliği artık Facebook’un internet sitesine geliyor. Geçtiğimiz iki yıl içerisinde skandallarla gündeme gelen Facebook, sunduğu yeniliklerle kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmayı hedefliyor.

2.

İkonikleşmiş Facebook mavisi rengini geride bırakan platform artık çok daha sade ve kullanışlı arayüzü kullanıcılarına sunuyor. Tek tıkla gece moduna geçiş yapma özelliğinin hem mobil hem masaüstü platformlarda gelmesi Facebook kullanıcılarının yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Facebook’un yeni arayüzünün bugün ABD’de yayımlanacağı söylendi ancak ülkemiz için bugün mü yoksa ilerleyen tarihlerde mi çıkacak tam olarak bilemiyoruz.

 

Kaynak: Webtekno

 

Önerilen Blog :  Salgında Ölen Sahibini Hastane Önünde Bekleyen Köpeğin Yürek Burkan Hikayesi

Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…