Babasından Miras Kalan Arazi Satın Alıp Sokak Hayvanlarına Yuva Yapan Yüce Gönüllü İnsan


401 shares

İnsanların kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettiği bir dönemde yaşıyoruz. Ancak öyle insanlar var ki sadece kendi çıkarlarını değil, çevresindeki masum canları da düşünüyor. İşte o güzel insanlardan Ömer Faruk Kırçın’ın güzel hikayesine tanık olacağız.

 

1. Kocaeli’nde Yaşayan 45 Yaşındaki Ömer Faruk Kırçın Bir Hayvansever ve Hayatını Sokak Hayvanlarına Adayan Güzel Kalpli Bir Adam.

2. Babasından Kendisine Miras Kalan 2 Daireyi Satarak İzmit’in Çağırganlı Köyünde 8 Dönümlük Bir Arazi Alıyor Ömer Faruk Kırçın.

3. Hasta veya Sakat Bulup Tedavi Ettirdiği Sokak Hayvanlarıyla Birlikte Konteyner Evde Yaşayan Hayvansever Ömer Faruk Kırçın; Sağlığına Kavuşan Hayvanları Tekrar Bulundukları Yerlere Bırakıyor.

4. Haftada İki Kez İstanbul’a Giderek Fabrikalardan Artık Yemek ve Tavuk Kemiklerini Toplayarak Gerek Yol Üzerinde, Gerekse Bazı Besleme Bölgelerindeki Canların Karınlarını Doyuruyor.

5. Çocukluğundan Beri Hayvan Sevgisiyle Büyüyen Kırçın, Nerede Hasta Bir Hayvan Görse Üzüldüğünü veYardım Etmek İstediğini Söylüyor.

6. ”Yanımda Şu an 15-20 Civarında Köpek Var. Hasta Bir Hayvan Gördüğümde Alıp Buraya Getiriyorum. Basit Bir Rahatsızlığı Varsa Kendim Tedavi Ediyorum. Ya da Tanıdık Veteriner Hekimler Var, Onlara Götürüyorum.”

”Muayene parası da almıyorlar Allah razı olsun. Tedavi bitince aldığım yere bırakıyorum. Yaşlı, sakat veya yavru ise burada ben bakıyorum.’

7. Bakımını Üstlendiği Hayvanlara Yuva Açmak İsteyenler Olursa da Seve Seve Sahiplendiriyor Kırçın. Doğuştan Gözleri Kör Olan “Körişko” İsimli Kedi ise Arazinin Maskotu Olmuş Resmen.

8. ”Gittiğim Yerlerde Herkes Beni Tanıdığı İçin Hayvan Hasta Olunca veya Kaza Geçirdiğinde Hemen Beni Arıyorlar. Bir Müşteri İş İçin Çağırdığında, Gidemiyorum Çünkü Orada Bir Hayvan Zor Durumda Olduğunda Kendi İşimle Uğraşamam.”

9. ”Kendi İşimi Hallederken Hayvan Ölüyor. Bunun Vicdan Azabı Beni Rahatsız Ediyor. Bu Yüzden İyice Kendimizi Kaptırdık Bu İşe. Kendimi Hayvanlara Adadım.”

10. ”Bütün Vaktimi ve Az da Olsa Kazancımı Bu Hayvanlara Harcıyorum. Burada Bu Şekilde Mutluyum. Köylü Rahatsız Olmaya Başladı. Bir Tavuk Kaybolsa Benden Biliyorlar. Keşke Köylüler de Bana Hoşgörü ile Yaklaşsa.”

”Arabamın ufak tefek eksikleri var. Bu eksikler giderilse daha çok hayvana bakabilirim. Burada trafik kazası geçirip ameliyatını olan hayvanlar da var. Şu an nekahat dönemini geçiriyorlar. İyileştiklerinde aldığım yerlere bırakacağım. Burada kediler, köpekler, tavuklar hep birlikte kardeş gibi yaşıyor. Normalde köpekler kedilere düşman gibidir ama burada hepsi bir arada yaşıyorlar. Doğal bir ortamda hayvanlarımla iç içe yaşamaktan çok mutluyum.”

 

Kaynak: Listelist


Like it? Share with your friends!

401 shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…