A Haber’in ABD Seçim Analisti Diye Kebapçı Kakalaması


6.9k shares

A Haber’in habercilik anlayışı biraz esprili olsa gerek, sürekli ergen fantezisi tadında yalanlar üreterek bunlar üzerinden haber yapma eğilimleri var. Yarattıkları bu alternatif evrenlerden birkaç tanesine gelin birlikte göz atalım.

 

1. Her Haber Kanalının Kendine Tarzı, Üslubu Olduğunu Bilirsiniz. Ancak A Haber, Birtakım Detaylarla Benzer Kanallardan Ayrılıyor. Bakalım Nelermiş Onlar?

2. 2017’de “FBI Ajanı” Olarak A Haber’e Açıklamalar Yapan Sibel Edmons’ın Ajan Değil, 11 Eylül Olayları Esnasında FBI’da Çevirmenlik Yaptığı Bu Haberden Sonra Anlaşılmıştı.

3. NATO Eski Başkomutanı Emekli Orgeneral Wesley Clark’ın ”Eğer Elinizde Sadece Çekiç Varsa, Her Sorun Size Çivi Gibi Görünüyor” Cümlesi de A Haber Tarafından Şu Şekilde Değiştirilmişti:

4. 31 Mayıs’ta Ajans 14 Programında “Özel Haber” Başlığıyla Yayınladığı Bir Videonun PKK’ya Yönelik Bir Operasyona Ait Olduğunu İddia Eden A Haber’in, Görüntüleri “ARMA 3” Adındaki Bir Oyundan Aldığı da Anlaşılmıştı.

5. Son Olarak da Seçimle Alakalı Sokaktaki Vatandaşla Röportaj Yapan A Haber Muhabirinin, Cast Ajansından Seçilen Bir Oyuncuyla Röportaj Yaptığı da Ortaya Çıkmıştı.

6.

7. A Haber En Son, Dünkü Programında “ABD Seçim Analisti” Olarak Kenan Demir İsimli Bir “Uzmana” Yer Verdi. Buraya Kadar Her Şey Olması Gerektiği Gibi Görünüyor Elbette.

8. Ancak Kenan Demir’in Bir Seçim Analisti Değil, North Carolina’da “Sultan Kebap” İsimli Lokantanın Sahibi Olduğu Ortaya Çıktı.

9. Oda TV’nin Aktardığına Göre Demir’in Hayati Oldukça Garip.

“Tokat doğumlu olan Kenan Demir, maddi imkansızlıklardan 12 yaşında ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşir. Bir bakkalda çıraklık yapmaya başlayan Demir ile evine sürekli siparişlerini götürdüğü Efes Pilsenli basketbolcu Chris Corchiani arasında zamanla bir bağ oluşur. Kenan’ın çok zor bir hayatı olduğunu ve küçük yaşta gece gündüz çalıştığı için okula da gidemediğini fark eden Corchiani, eşi ile birlikte Kenan Demir’in ailesini ziyaret ederler ve onların da onayı ile zorlu bürokratik mücadelelerin ardından Kenan’ı evlat edinirler. Kenan Demir, yeni ailesi ile birlikte Avrupa’yı dolaşır ve sonunda Amerika’ya yerleşirler.

Kenan Demir, AKP’den Tokat Milletvekili olmak için çabaladı ancak amacına ulaşamadı…”

10. ABD’de Kevin Totti Corchiani Adını Alan Kenan Demir, Aynı Zamanda Yapımcı ve Kitap Yazarı. Ancak Şu An Sultan Kebap Adındaki Lokantanın Sahibi Olan Kenan Demir, A Haber’in Söylediği Gibi Seçim Analisti Değil.

11. Sosyal Medyanın Olaya Tepkisi Biraz Alışılmışlık İçeriyor. A Haber Bizi Şaşırtmıyor Gibi Artık.

 

Kaynak: Onedio


Like it? Share with your friends!

6.9k shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…