5 Yaşındayken Bir Mülteci Olarak Kaldığı Kampta Kendisine Bisiklet Hediye Eden Adamı 24 Yıl Sonra Bulan Kadın


Zor zamanlarda bize iyi niyetle uzanan elleri unutmuyoruz. Mevan Babakar geçtiğimiz günlerde, 5 yaşındayken ailesiyle birlikte kaldığı mülteci kampında kendisine bisiklet hediye eden iyi kalpli insanı bulması için internetten yardım istedi. Twitter’a yazdığı bu istek, insanlardan büyük bir ilgi gördü ve herkes bir fotoğraftan yola çıkarak mültecilere yardım elini uzatan bu iyi kalpli adamı aramaya koyuldu.

 

1. Şu Anda 29 Yaşında Olan Nevan Babakar, 90’larda Hollanda Yakınlarındaki Zwolle Mülteci Kampında Yaşamış.

2. Bağdat’ta Doğan Mevan Ailesiyle Birlikte Birinci Körfez Savaşı’yla Birliket Bağdat’ı Terk Etmiş.

3. Ardından Ailenin Şansının Dönmesiyle Londra’ya Yerleşmişler, Mevan Londra’da Okumuş ve Şimdilerde Bir Vakıfta Teknik Müdür Olarak Çalışmakta.

4. Mevan Geçen Günlerde İnternetten Bir Konuda Yardım Talebinde Bulundu, Mülteci Kampında Yaşadıkları Süreçte 5 Yaşındayken Kendisine Bisiklet Alan Adamı Bulmak İstiyordu.

”Selam internet, bu zor bir iş AMA 90’larda 5 yaşındayken mülteci kampındaydım ve Hollanda yakınlarındaki Zwollekampında çalışan bu koca yürekli adam bana bir bisiklet almıştı. 5 yaşındaki çocuk kalbim mutluluktan patlayacaktı. Sadece bu kişinin adını bilmek istiyorum, Yardım edin?”

5. Mevan’ın Attığı Bu Tweet 9 Bin Kere RT Edildi, 25 Bin Kişi Beğendi, Yani İnternet Bu Küçük Kıza Bisiklet Hediye Eden Adamı Aramaya Koyuldu.

6. Nihayetinde Bu Yardımsever Adama Ulaşıldı.

”ONU BULDUK! 3000 RT, 3 yeni makale, 1 video ve dünyanın dört bir köşesinden gelen binlerce harika mesajın ardından. Arjen78 aileyle irtibata geçmiş.”

7. Sadece Bununla Yetinmeyen Mevan , Twitter’dan ve Sosyal Medyanın Genelinden Büyük Bir Destek Gördü.

”Sadece bu kişiyi bulmakla kalmadım, diğer mülteciler de bana ulaştılar ve bu adamla eşinin kendilerine de yardım ettiğini söylediler. Bu insanların iyiliği çok fazla yaşama dokunmuştu. Kadının biri, “onlar benim için arkadaş değildi, onlar aileydi” dedi.”

8. Aradan Geçen 24 Yılın Ardından Buluşma Günü Gelmişti.

”Size 24 yıl önce bisiklet alan birine hangi kartı alırdınız?”

9. Seçtiği Kartla Birlikte Yola Koyuldu.

10. Mevan, Eggbert’in Yaşamını Sürdürdüğü Almanya’ya Giderek Onunla Bir Araya Geldi.

”Bu Eggbert. 90’lardan beri mültecilere yardım ediyor. Beni gördüğüne çok mutlu oldu. Güçlü ve cesur bir kadın olduğum için benimle gurur duyuyor. Ben daha küçük bir çocukken benim için dileğinin tam da bu olduğunu söyledi. Orkideyetiştiriyor. Harika bir ailesi var. Sanki hiç ayrılmamışım gibi hissettiğini söyledi.”

11. ”Bir Bisiklet için Bu Kadar Yaygara Koparmaya Gerek Yoktu.”

”Tevazuyu elden bırakmıyor Eggbert, bisiklet küçük bir hediyeydi diyor, bu kadar büyütülecek bir şey değil. Ancak “bizi tekrar bir araya getiren bir şey olduğu için çok mutluyum” diye de ekliyor. Fotoğraflarda gülmediği için Mevanve Eggbert ciddi bir poz veriyorlar.”

 

Kaynak: Biacaip


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…