2003 Yılında Düzenlenen ve Hepimizi Ekran Başına Kitlemeyi Başarmış Popstar Türkiye’nin Özeti


Bir dönem bizleri kitleyen ve boyuna SMS yollatıran Popstar Türkiye’yi hatırlarsınız. Jüri koltuğunda Armağan Çağlayan, Ercan Saatçi, Ahmet San ve Deniz Seki’nin joturduğu, Haldun Dormen ve Gamze Özçelik’in sunuculuğunu gerçekleştirdiği Popstar Türkiye’nin özetine gelin birlikte bakalım.

 

1. İlk Eleme Gününde 13. Olan Müge Ökten Elendi, 12. Firdevs Yarışmaya Devam Etti. İlk 5 Serkül, Abidin, Barış, Bayhan, Aydan Şeklinde Sıralandı.

2. Bir Sonraki Hafta da Firdevs Genellikle Olduğu Gibi Sondan 2. Oldu ve Yine 1. Serkül Oldu, 12. Ceyda Mazalto ise Yarışmaya Veda Etti. İkinci Çöpçüler’i Seslendiren Abidin Oldu. Bayhan, Barış, Elena Onu Takip Ettiler.

3. Sonraki Hafta Serkül Son Kez 1. Oldu ve Bayhan, Aydan, Barış, Abidin Onu Takip Ettiler; 11. Evren Mevlanaoğlu, Armağan Çağlayan’ı Göz Yaşlarına Boğarak Elendi.

4. Bir Sonraki Haftayı Alpay 9. Sıradaki Firdevs’in Önünde 10. Sırada Tamamlayarak Veda Etti. Öte Yandan Birinciliği İlk Kez Barış Kömürcüoğlu Kazanmıştı.

5. Haftayı Bayhan Birinci Olarak Bitirirken, Juri Üyesi Deniz Seki Bayhan’la Girdiği Polemikte Seyircinin Yuhalaması Sebebiyle Programa Veda Etti. Yerine Zerrin Özer Gelecekti. 2. Sıra 8. Sıra Arası ise Barış – Abidin – Serkül – Firdevs – Selçuk – Elena – Eser Şeklinde Oldu.

6. Sonraki Haftada ise İlk 3 Haftanın Birincisi Olan Serkül 8. Olarak Yarışmaya Veda Etti ve Eser Bayar Sürpriz Bir Birincilik Aldı, Barış İkinciliği Tekrarlarken, Firdevs 3. Oldu ve Bayhan Ancak 4. Olabildi.

7. Jüri Üyesi Ahmet San Serkül’ün Buralara Kadar Gelebilmesini Kendini Acındırmasına Bağladı.  Şarkıları Unutmasıyla Gündeme Gelen Selçuk 7. Olarak Bitiren Yarışmacı Oldu. 6. Olarak Elenen Yarışmacının Eser Olduğu Barış Manço Haftasında Barış Muhteşem Kol Düğmeleri Performansıyla Birinci Oldu. Elena 2. Olarak Büyük Çıkış Yaşarken, Bayhan Abidin’in Önünde 3. Oldu ve Sondan İkinci Yine Firdevs Oldu.

8. Bir Sonraki Hafta Elenen İsim Rus Asıllı Yarışmacı Elena Krüçkova Oldu. Sesi ve Müzik Bilgisiyle Dikkatleri Üstünde Toplayan Ama Rus Olması Tartışılan Başarılı Yarışmacı 5. Sırada Yarışmaya Veda Etti.

9. Haftanın Sürprizi ise İngilizce Şarkı Söylenecek Olması Sebebiyle Dalga Geçilen Bayhan’ın, Unchained Melody ile Tokat Gibi Yanıt Vererek 1. Olmasıydı.

10. Bir Sonraki Haftada, Yarışmanın En Olaylı İsmi Olan ve Erdoğan Ailesinin de Desteklediği Bayhan Gürhan 3. Olarak Yarışmadan Elenirken, Finale Firdevs Güneş ve Abidin Özşahin Kaldı.

11. Final 2 Haftalık Uzun Bir Maratondu ve Bayhan’ın Elenmesiyle Program Reytingi Biraz Düşmesine Karşın Yine 1. Oldu. Abidin Daha Sonra Strateji Olarak Açıkladığı Bir Hamle Yaparak ve Firdevs’e Aşık Olduğunu Söyledi Ancak Aynı Zamanda Annesine de Aşık Olduğunu Belirterek Kafaları Karıştırdı.

Rekor oyla gerçekleştirilen final SMS oylamasında yüzde 52’lik oy oranı ile 1. olan Abidin’e albüm yapılacağı müjdesi juri üyesi Ercan Saatçi tarafından verildi. Firdevs final haftasında da sondan ikinci oldu.

 

 


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…