Zamanın En Ünlü Parfümleri

İnsan hafızasının en net ayırt edebildiği şey kokudur. Kişinin sesini, suratını unutabilirsiniz ancak kokusunu asla. Belki de bu yüzden eskiden kokladığımız kokuların bizim için çok özel bir yeri var. Kokladığımız dönemin sıcaklığını ve güzelliğini anımsatması. Ya da tam tersi… Umarım güzel şeyler anımsatıyorlardır.

 

Brut

Aromasıyla yılların parfüm açığını neredeyse kendi başına göğüslemiş olan bu markanın şişesi imzası gibiydi. Bu parfümün en önemli özelliği, kullanan kişinin dokunduğu herhangi bir şeye de konunun geçmesiydi. Akıllardan çıkmayan sloganı: “Brut, erkeğin özü”

Rebul

Konu nostaljik parfüm olunca Rebul’u anmadan edemeyiz. Hala daha satışı devam eden parfüm, özellikle 90’ların en çok tercih edilen kokularından biriydi.

Old Spice

Dönemin en ihtişamlı ”baba” kokularından biri. Bir ara yeniden üretilse de eskisi kadar sükse yapamadı. Muhteşem ferah bir kokusu ve enteresan bir reklamı vardı.

First Class

Bir dönemin janti parfümü! Oldukça baharatlı ve keskin bir kokusu olan bu parfüm, o dönemin trendini takip eden bütün erkekler tarafından kullanılmıştı. Satışı hala devam ediyor.

Jagler

Babamızın kullanması durumunda kız erkek fark etmeksizin dadandığımız koku. Dönemine göre oldukça farklı ve baharatlı bir kokuyla kısa sürede dikkat çekmişti. Kadın parfümü de vardı ancak erkek parfümü kadar güzel değildi. Hala üretimi devam ediyor.

Viva Cappio

Anneler için özel günlerin vaz geçilmezi bu parfüm, tam bir tuvalet masası demirbaşıydı. Yuvarlak kapaklı şişesi neredeyse sihirli, kristal bir küreyi andırıyordu.

Pino Silvestre

Şişesine kadar estetik harikası olan bu baba parfümü salonda süs olarak kullanılacak kadar güzeldi. Şeklinden de belli olacağı gibi çam ağacının bütün güzel kokularını bünyesinde barındırıyordu. Oldukça nostaljiktir!

Impulse

Bu parfüm o kadar nostaljik ki; bilenlerin şu an çoluk çocuğa karışmış olması lazım.  Parfümün efsane reklam sloganı: “Hiç tanımadığınız bir erkek size çiçek verirse, sakın şaşırmayın”

Önerilen Blog :  Birbirinden Garip Görsellerle Bezenmiş Fantastik Haberler

Bellissima

Dönemin altın günlerinin baş sponsoru bu parfümdü. Çünkü o dönem 10 kadından 8’i bu parfümü kullanıyordu. Açıkçası biraz ağır bir parfümdür ama beğeniliyordu.

Snob

Hem kokusu hem de siyah beyaz reklamıyla unutulması kolay olmayan bu parfüm, piyasaya çıktığı dönem epey bir konuşulmuştu.

Capitol

90’ların sonlarına doğru çıkan bu parfümün oldukça yumuşak bir kokusu vardı. Adeta bir yaz gecesi parfümüydü. Liseliler babasından gizli gizli sıkıp okula giderdi.

Dunlop

Burada sıralanan diğer parfümlerden belki de daha pahalıdır Dunlop o dönem. Sonra bir sürü taklidi çıktı. Oldukça sportif bir kokuydu.

Verdure

Tam bir orta halli ve cüzdan dostu Verdure’nin bir sürü farklı çeşidi vardı. Genel olarak en çok bu yeşil olanı kullanılıyordu. Reklamını da hatırlatayım: “Karar ver, Verdure’ni seç öyle gel”

Anais Anais

Bu parfüm için çeyiz parfümü demek yanlış olmaz. Çünkü çok çok önemli bir düğün, bir özel gün olmadıkça çeyizin içine konacak kadar değerliydi. Biraz da pahalıydı hatta.

Amadeus

90’ların imza  kokusu da Amadeus. Yumuşak ama etkili bir kokusu olan bu parfüm daha sonra yeniden üretildi. Şu an akıbeti hakkında bir fikrim yok.

 

 

 

Tavuk Döner Tutkusu Yüzünden Yuva Yıkan Genco

Şehit Annesine Hakaret Eden Şoför Ceza Olarak Her Gün Karakolda İstiklal Marşı Önünde İmza Atacak