Yediği 38 Bin Volt Elektrikten Sonra Yeni Bir Matematik Formülü Geliştiren Hamal Genç

Şanlıurfa’da yaşayan 19 yaşındaki genç babasına ait tahıl ürünleri işletmesinde çalışırken 38 bin volt elektriğe kapıldı. Elektriğe kapılmasının ardından sayısal zekasında ilerleme fark ettiğini belirten genç yeni bir matematik formülü geliştirdi.

 

1.

Şanlıurfa’da gerçekleşen olayda, babasına ait tahıl ürünleri işletmesinde hamal olarak çalışan Abüsselam Çiçekçi, elektrik akımına kapılarak 38 bin volta maruz kaldı. Abüsselam Çiçekçi, elektrik akımına kapılmasının ardından hayatının değiştiğini belirtti. 19 yaşındaki genç, hastanede geçen 1 haftalık tedavi sürecinin ardından, sözelci olmasına rağmen daha önce hiç ilgisi olmayan matematiğe yöneldiğini ve matematiğe adeta aşık olmaya başladığını belirtti.

2. Konu ile Alakalı Açıklama Yapan Abüsselam Çiçekçi ise Şöyle Konuştu:

“Hafta sonları günde 17 saat babamın iş yerinde çalışıyorum. 2016 yılının 12 Eylül Pazar günü bana elektrik çarptı. Tam 38 bin volt. Elektrik çarptıktan sonra tamamen matematiğe yöneldim. Hem iş yerinde hamallık yapıyorum hem de matematik teorisiyle uğraşıyorum. Yapmış olduğum çalışmalardan sonra büyük bir matematik teorisi buldum. İspatını da matematik uzmanlarıyla birlikte yaptık, noterde tasdikledik. Daha sonra Gaziantep’e de gittim, oradaki profesörlerle konuştum. Dedim bu teori daha önce bulunmuş mu bulunmamış mı diye soruşturdum. Dediler bulunmamış.”

3.

“Bana elektrik çarptıktan sonra kafam çalışmaya başladı. Bu sanayi elektriği 38 bin volttur. Bana çarptıktan sonra benim hayatım tamamen değişti. Ondan sonra matematiğe yöneldim. Ajitasyon yapmak istemiyorum, sadece bana sahip çıkmalarını istiyorum. Benim büyük bir projem daha var. Dünyayı alt üst edebilecek bir projem var. 8 yıldır bu projenin üzerinde çalışıyorum. Bu projeyi benden başka hiçbir insanoğlu bilmiyor. Bu projeyi gerçekleştirmek için devletten yardım istiyorum.” Abüsselam Çiçekçi’nin Babası Cezayir Çiçekçi ise Yaşananlarla Alakalı Şunları Söyledi:

Önerilen Blog :  Küçük Bir Adada Rastladığı Köpeği Açlıktan Kurtararak Sağlığına Kavuşturan Güzel İnsan

“Oğlum Abdüsselam Çiçekçi 3 yıl önce elektrik akımına kapıldı. Elektrik çarpmasından sonra bizim hesap makinesi ile yaptığımız hesapları oğlum kafadan yapmaya başladı. Biz makine kullanmadan oğlum hesap bu kadardır, diyor. Elektrik çarpmasından sonra hayatı tamamen değişerek matematiğe yöneldi.”

Konu ile başka bir yorum ise Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Bölümü öğretim görevlisi Dr. Kemal Toker’den geldi.İşte Toker’in açıklamaları:

“Arkadaşımızın burada çabası büyük. Çünkü orta öğretim mezunu olmasına rağmen yükseköğretimdeki bir önermenin sonucunu kendi çabasıyla, kendi gayretiyle elde etmiştir. Bundan dolayı önemli bir çabadır, başarılarının devamını diliyorum. Bu anlamda çalışmalarına devam etmesini istiyorum. Yapacağı çalışmaları getirirse bizde tabi ki destekleriz. Elektrik çarpmasından sonra kendilerinin matematiğe yönelmesi de oldukça güzel bir durum.”

4. Olayın Videosu:

Kaynak: Webtekno

Çölleşmenin Önünde Tek Başına Durarak Durdurmayı Başaran Güzel İnsan Yacouba Sawadogo

2018 Seyahat Fotoğrafçılığı Ödüllerinin Sahiplerinden Harika Fotoğraflar