Yangın Yüzünden Kül Olan Evinin Önünde 1 Ay Boyunca Bekleyen Köpeğin Sahibiyle Buluşması

Köpeklerin ne kadar vefakar ve sadık olduğunu bir çok hikayede olduğu gibi çevremizde de görebiliyoruz. Anadolu çoban kırması olan Madison isimli köpek çıkan yangının ardından kül olan evinin önünde 1 ay boyunca sahibinin dönmesini bekleyerek bunu yine bizlere kanıtlıyor.

 

1. Tek Yapabildiği Dua Etmek.

Kuzey California’da çıkan yangın sonucu en az 85 kişi hayatını kaybetmişti. Bir çok can ve mal kaybının yaşandığı yangından bir şekilde sağ çıkmayı başaran köpek Madison, yangından can havliyle kaçan sahibi Andrea Gaylord’u beklemiş. Yangın için çıkartılan tahliye kararı yüzünden bölgeye gelemeyen Andrea’nın tek yapabildiği ise çok sevdiği köpeğinin sağlığı için dua edebilmekmiş.

2. Temiz Su ve Yiyecek Temin Edilmiş.

Hayvan kurtarma organizasyonuyla birlikte gönüllü olarak çalışan Shayla Sullivan, Madison’ın yerini bir kaç kez tespit edip yiyecek ve temiz su temin etmiş sahibi Andrea gelene kadar ancak, Madison’ın asıl ihtiyacı olan tabii ki sahibiyle kucaklaşmakmış.

3. Birinin Sahip Olabileceği En İyi Hayvan.

Tahliye kararı kalkınca Andrea sonunda evine dönebilmişti. Yangının vermiş olduğu devasa zararın arasında evinden arta kalan kalıntıya ulaşan Andrea, köpeği Madison’ı bu kalıntıyı korurken görmüş. Yaşadıkları duygusal buluşmayla alakalı detayları anlatan Andrea köpeği Madison’la alakalı şunları söylüyor, ” En kötü şartlar altında sadakatini koruyup burada beklediğini düşünün.” Göz yaşlarına hakim olamayan Madison köpeğiyle alakalı ”Birinin sahip olabileceği en iyi hayvan.” yorumunda bulundu.

4. Andrea ile Röportaj:

Önerilen Blog :  Gerçek Bir Savaşçı Ayşe Tükrükçü'nün Evsizlere Umut Işığı Olan Projesi: Hayata Sarıl Lokantası Hayata Geçti!

Düzen Delisi Kişilerin Baktıkça İnsanın Gözlerini Okşayan İcraatları

İlk Down Sendromlu Üniversite Mezunu, Yazar, Eğitmen ve Aktör: Pablo Pineda