Tüyleri Diken Diken Eden Bir Azmin ve Yaşama Sevincinin Hikayesi: Tek Parmakla 17 Kitap Yazan Erdal Yalçın

Azim ve kararlılık belki de hayata tutunabilmek için en önemli dallardan. Bu dallara tutunan çok güzel bir insanla alakalı bu yazımız. Öylesine kararlı ki tek parmağıyla 17 kitap yazmış ve bununla yetinmeyip, dışarı çıkıp satışını da kendisi yapmış. %98 bedensel engelli ve sadece sağ elini kullanabilen Erdal Yalçın’ın tüyleri diken diken eden hikayesine bir göz atalım.

 

1. 2004 Yılından İtibaren Kitap Yazan Yalçın, Çeşitli Fuar ve Kermesler Vasıtasıyla İstanbul’un Birçok Bölgeseinde Yazdığı Kitaplarını Kendisi Satıyor.

Yazdığı kitaplarda “umut”, “engellilerin yaşam mücadelesi”, “azim” gibi birçok konuyu ele alan Yalçın, engellilerin sesini duyurmak için savaşıyor. Henüz küçük yaşlarda özel bir okulda okuma yazma öğrenen Yalçın, Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde Açıköğretim Fakültesi Bilgi Yönetimi ön lisans programında eğitimine de devam ediyor.

2. ”Engelinizden Utanmayın, Evlere Kapanmayın. Herkesin Yapabileceği Mutlaka Bir Şey Vardır”

2004 yılında kitap yazmaya başlayan ve şu ana kadar 16 kitap yazan Yalçın, üçüncü kitabından sonra sosyal hayata daha fazla karışabilme amacıyla kitaplarını kendisinin satmaya başlamış. İki sponsorun desteğiyle kitaplarını bastırdığını aktaran Yalçın, “Kitap yazmak, duyguları paylaşmak harika bir duygu. Engelinizden utanmayın, evlere kapanmayın. Herkesin yapabileceği mutlaka bir şey vardır” diyor.

3. Bir An Olsun Evladının Yanından Ayrılmayan Baba Kaya Yalçın ise Oğlu ile Gurur Duyuyor.

Baba Kaya Yalçın, oğlunun henüz iki yaşındayken menenjit hastalığı geçirdiğini, tedavi için birçok şehir gezdiklerini ancak hastalığının çaresinin bulunamadığını anlatıyor. Baba Yalçın ek olarak kitabın satılmasının önemli olmadığını, önemli olanın oğlunun yaşaması olduğunu vurguluyor: “Ben ilk yazmaya başladığı zaman bunun takibinin zor olacağını belirttim. Sponsor olan genç bir kız sayfaları aldı, sağ olsun kitap haline getirdi. Ardından bir basımevi sahibi tüm kitaplarını ücretsiz basacağını söyledi. Ardından daha bir heves ile kitaplarını yazmaya başladı. Yakında 17. kitabı çıkacak.”

Önerilen Blog :  Uzun Yıllar Önce Yaşadıkları Anıları Anlatan Twitter Kullanıcılarından Güldüren Tweetler

4. ”Kitabını Dizüstü Bilgisayarda Bir Parmağını Kullanarak Yazıyor. Tüm Bu Çalışmaları Yatarak Odasında Yapıyor.”

“Kitabını dizüstü bilgisayarda bir parmağını kullanarak yazıyor. Tüm bu çalışmaları yatarak odasında yapıyor. Oğlum kitaplarını satarken de kendisine müdahil olmamı istemiyor. Yakınında sadece onu izliyorum. Gündelik yaşamda aktif olmak için kitaplarını kendi satıyor. Böylece kendisini daha fazla geliştiriyor”

5. ”Bir saniye sonra öleceğimi bilsem yine yanında olurum.”

”Kitapları fuarlarda, sahaflarda, kermes ve birçok etkinliğe katılarak tanıtıyor. Onunla ölüme giderim. Bir saniye sonra öleceğimi bilsem yine yanında olurum. Bu bir imtihandır, geçebilirsek ne mutlu bize.”

6. Güzel İnsan Erdal Yalçın’la Röportaj:

Şehirce Bir Hayali Birlikte Yaşayan Güzel İnsanlar: Mercedes Kadir’in Hikayesini Anlatan Twitter Floodu

Memleketimden Güzel İnsan Manzaraları: Diyarbakır’da Bir Astronom