Türkiye ve Portekiz Maçlarında Tunus Milli Takım Kalecisinin Oruç Açmak İçin Sakatlanma Numarası Yapması

Sporx‘in haberine göre, 2018 Dünya Kupası’na hazırlanan Tunus’un Portekiz ve Türkiye ile karşılaştığı hazırlık maçında ilginç bir ‘iftar taktiği’ uyguladığı ortaya çıktı. Tunus’un oynadığı son iki hazırlık maçının iftar saatinde oynanması sebebiyle kendi yöntemleriyle çözen Tunus’ta kaleci Mouez Hassen, her iki maçta da iftar saatinin gelmesiyle kendisini yere bıraktı ve sakatlanma numarası yaptı.

1. Sakatlık Sırasında İftar

2. Mouez Hassen’in Sakatlığı Esnasında Oruçlu Tunus Futbolcuları, Saha Kenarına Gelerek İftar Açtılar. Teknik Ekip de Sakatlık Sırasında Yemek ve Sular ile Futbolcuların Yanına Gidip Yardım Etti.

3. Tunuslu Futbolcuların İki Maçta da İftar Sonrası Geri Dönüşe İmza Atıp Maçı 2-2 Bitirmesi Dikkat Çekiciydi. Şimdi Tüm Gözler Tunus’un 9 Haziran’da Oynayacağı İspanya Maçında Olacak.

ORUÇ AÇILINCA SKOR DA DEĞİŞTİ

Hassen’in ‘sakatlığı’ öncesi Portekiz karşısında 2-1 geride olan Tunus, oruçların açılmasından 6 dakika sonra gol bularak maçı 2-2’lik beraberlikle bitirdi.

Türkiye karşısında da iftardan önce 1-0 yenik durumda olan Tunus oruçlar açıldıktan sonra maçı 2-1 öne geçti ve maç 2-2 sona erdi.

Tunus Futbol Federasyonu henüz konu hakkında yorum yapmadı. Şimdi gözler 9 Haziran’da Tunus’un İspanya ile yapacağı hazırlık maçında kaleci Hassen’in yine ‘sakatlık’ yaşayıp yaşamayacağında olacak.

Bu yıl 14 Haziran’da sona erecek Ramazan ayı, ‘Kartaca Kartalları’ lakaplı Tunus Milli Takımı’nın Dünya Kupası serüvenini ise etkilemeyecek.

Zira 12 yıl aradan sonra bu turnuvada boy göstermeye hazırlanan Tunus, ilk maçını 18 Haziran’da İngiltere ile oynayacak.

Videosu:

Önerilen Blog :  Türkiye'nin Mafya Babaları ve Kabadayıları

Lionel Messi’nin Azmini ve Hayatını Özetleyen Muhteşem Bir Animasyon Filmi

Dedesinin Kara Gün Parasını Çalıp Sevgilisine Silikon Yaptıran Hayırsız Torun