Türk Akımı Açılış Töreni İçin Konuşmacı Olarak Çağrılan Mehmet Doğan’ın Program Dönüşü Yanlışlıkla Taksiciye Dönüşmesi

Trajikomik olaylarla umulmadık yerlerde karşılaşabiliyoruz. Türk Akımı projesi için TRT tarafından çağırılan Mehmet Doğan’ın dönüş yolunda başına gelenlerde bunun bir örneği. Bir saat önce televizyonda konuşma yaparken, bir saat sonra yaşadığı talihsizlikler yüzünden kendini taksici olarak bulan Mehmet Doğan’ın yaşadıklarını bizzat kendi yazısından okuyoruz.

1.

”Dün inanılmaz komik bir gündü. TürkAkımın açılış töreni vardı. TRT canlı yayın için bizi seçmiş sağolsun. Biz de gittik TRT ve 1-2 kanalda kelam ettik. Ama komik olan şu TRT bana araba göndermek istedi ben de devlet televizyonu olduğundan ve sofor arkadasa zahmet vermek istemediğimden reddettim. Arabamla balmumcuya gittim. Oradan da Harbiye’ye geçtim. Devlet erkanları gelecek diye çok kalabalık olacağını ve yolların kapanacağını tahmin ediyordum.Neyse TV medya vs başka bir yazının konusu olsun. Canlı yayın vs bitince dışarı çıktım. Inanılmaz bir yağmur vardı. Kongre salonundan Hiltona geçtim. Hilton’da taksi sordum ama yaklaşık 40 kişinin sırada olduğunu söylediklerinden o yağmurda Elmadağ’a doğru yürümeye karar verdim. Ana caddeye geldiğimde trafik tamamen durmuştu.O kadar çok yağmur yağıyordu ki, sırılsıklam olmuştum. Metro ile gitmeye karar verdim tam yol kenarından giderken 3.şeritte duran bir taksiden bir kadın inerek hızla koşmaya başladı. Taksiden birinin indiğini görünce hemen taksiye atladım. Öyle ıslaktım ki, birader dedim beni sakın indirme Balmumcu’na gideceğim ne yazarsa 2 katını veririm sorun değil. Bana baktı abi canın sağolsun bırakırım da, çok ciddi bir problemim var dedi.”

2.

Ne oldu dedim. O inen ablaya olan bana da oldu dedi. Nedir dedim.Abi benim acaip çişim var dedi. Eeeee dedim. Abi al sen şu arabayı ben bir yerlerde işiyip geliyim yolda seni yakalarm dedi ve gitti. Takside kala kalmıştım. Yol ağır ilerliyordu ama yine de ilerliyordu. Kenarlarda polis otobusleri olduğundan zaten 1 şerit tıkalıydı ve kenarda bekleyecek yer yoktu. Neyse ben elmden geldiğince ağır gitmeye çalışıyordum ama taksici ortalarda yoktu. Derken Osmanbey’de kapı açıldı, bi baktım bizim taksici, “Abi Balmumcuna gideceğim atar mısın ” diyor. Yağmur var olmaz dedim 2 katını veririm abi dedi oturdu.

Önerilen Blog :  Mutluluk Bakanlığı Olan ve Kimsenin Evsiz Kalmadığı Hayal Gibi Bir Ülke Olan Butan'dan Manzaralar

3.

Ben sofor koltuğunda taksici yanda yolda devam ediyorduk. Abi be dedi bi şey daha istesem “Ne” dedim. Abi çok açım şu şişlide burger king var bir şeyler atıştırsam paket yapar gelirim bekletmem dedi. Neyse ben 4’lüleri yaktım. Çektim kenara. Birazdan bi polis arabası öttürdü Ticari devam et diyor. Benim de aklım karıştı. Memur bey dedim. Taksici çise gitti. Halbuki yemege gitmişti. Polis de demez mi ya ben de çok sıkıştım nerede işiyor. Burger King’de dedim . allah razı olsun dedi gitti. Önüme de polis arabası park etti. Neyse bizim Erzincan Refahiyeli taksici geldi Geç lan direksiyona dedim. Abi çiçek gibi sofor oldun allaıma sen devam et hayatımda ilk defa taksiye biniyorum dedi. Neyse devam ettim. Tabi yol boyu espriler havada uçuştu. Ben nerden gidiyim dedim. Abi neresi açıksa ordan git dedi. Ben de valla halden anlayan müşteri harika bir şey dedim.

4.

Istanbul garip bir şehir bir saat önce kanaldasın 1 saat sonra taksi soforusun. Bu olayın aslında komik yanı, trajik yanı ise, Devlet Başkanları geliyor diye insanların yollarının kapatılması ve insanların yollarda sefil olmaları. Son resim taksiden. Refahiyeli müşterim bu anı ölümsüzleştırelim abi diyip resmimi çekti. Insanlar inanmaz diye de taksimetrenin çıkmasına dikkat etmiş öyle dedi. 

Kalın Sağlıcakla..Not: Bu yazıyı Okuyanlaran biri bi gün önemli biri olursa kendi için yolların kapatılmasına müsaade etmesin.”

Unutulmaz Filmlerdeki Oyuncu Kadrosunun Yıllar Sonra Bir Araya Geldiği Nostaljik Fotoğraflar

Filistin’e Yardım Diye Topladıkları 3 Milyon Lirayı Gece Kulüplerinde Ezen Şebeke