Tinder’a Yeni Rakip Çıktı! Facebook Çöpçatanlık Özelliğini Hayata Geçirecek

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, yakın zamanda Facebook bünyesinde  oluşturulacak çöpçatanlık özelliğinin kullanıma açılacağını söyledi. Zuckerberg’in yaptığı açıklama, ‘Facebook, Tinder oluyor’ yorumuna sebep oldu.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre, ABD’nin California eyaletinde düzenlenen F8 konferansında konuşmasını yapan Zuckerberg, kısa süreli ilişkilerden ziyade uzun ve sağlıklı duygusal ilişkilerin önünü açmak istediklerini ifade etti. Zuckerberg, “Bu özellik geçici ilişkiler değil, gerçek ve uzun ömürlü ilişkileri hayata geçirecek” dedi.

Gizliliğinizi Korumaya Devam

Yeni özellik sayesinde Facebook kullanıcıları, mevcut profillerine bağlı olarak bir çöpçatan profili yaratabilecek. Bu profil kullanıcının arkadaşları tarafından görülemeyecek. Ardından Facebook algoritması kullanıcıya olası eş tavsiyelerinde bulunmaya başlayacak. Yeni özelliğin Facebook’un diğer tüm hizmetlerinde olduğu gibi ücretsiz olacağı da açıklandı.

Facebook’un bu açıklamasının ardından dünyanın en büyük çöpçatanlık sitelerinden birisi olan Match.com’un hisseleri New York Borsası’nda yüzde 22 geriledi.

Zuckerberg, çöpçatanlık özelliğini sıfırdan inşa ettiklerini, kullanıcıların kişisel bilgilerinin tamamen güvende olacağını da taahhüt etti.

Önerilen Blog :  Silah Çektiği Otobüsten 28 Polis Çıkan Şanssız Maganda

Yeni Fotoğraf Akımı: Sakallı Erkeklerin Yukarı Bakarken Çektikleri İç Gıcıklayan Selfieler

Acı Yeme Düşkünlüğü Uyuşturucu Bağımlılığı Gibi Bir Bağımlılık mı?