Sinemamızın Değerli Üstatlarından Erol Taş’ın Keşfedilme Hikayesi

Yeşilçam’ın en değerli üstatlarından biri olan Erol Taş’a değineceğiz bugün. Görünüşü ve üstlendiği rollere tezat olarak altın kalpli bir kişiliğe sahip olan Erol Taş’ın hayat hikayesine ve keşfedilme hikayesine göz atalım.

 

1. Erol Taş İmkansızlıklar Sebebiyle Henüz Çok Genç Yaşlarda Okuldan Ayrılarak Çalışmak Durumunda Kaldı.

2. Tezgahtarlık ve Hamallık Gibi Birçok Farklı İşte Çalıştı.

3. O Dönemler Amatör Olarak Boksa Başladı ve Vurduğunu Deviren Bir Yiğit Olarak Türkiye ve İstanbul İkincisi Olmayı Başardı.

4. Fakat o Dönemlerde Değil Boks, Futbolcular Bile Para Kazanmıyordu, Bu Yüzden Geçinmek İçin Başka İşler Yapmaya Devam Etti.

5. Çalıştığı Bir Mekanın Yakınında, Türk Sinemasının İlk Büyük Yönetmeni Ömer Lütfi Akad Bir Film Çekiyordu

6. Olayların Devamını Erol Taş’ın Kendi Kelimelerinden Okuyoruz.

7. ”Lütfi Akad o Bölgede Bir Film Çekiyordu. Biz de İşten Kaytarıp Çekimleri İzliyorduk Arkadaşlarla.”

8. ”Günlerce Süren Çekimlerden Birinde Mahallede Oturan Birkaç Serseri, Film Ekibine Musallat Olup Onları Rahatsız Etmeye Başladı.”

9. ”Film Ekibini Korumak için Birkaç Arkadaşımla Birlikte, Serserilerle Kavgaya Giriştik ve Lütfi Bey’in Yanında Onlara Bir Güzel Dayak Çektik. Serseriler Toz Oldu Tabi.”

10. ”Lütfi Akad Daha Sonra Haber Göndermiş Bana, ‘Bir Kavga Sahnesi Var, Gelsin Oynasın’ diye. Böylece Sinema Hayatım Başladı. Filmdeki Rolümü Diğer Yönetmenler de Beğendi ve Ardı Ardına Teklifler Gelmeye Başladı.”

11. Boks Sayesinde Kavga Sahnelerinde Sergilediği Oyunculuk Performansı ve İçten Gelen Oyunculuk Yeteneği ile Kısa Sürede En Çok Aranan Karakter Oyuncularından Birisi Haline Geldi.

12. Çok Yakışıklı Olmadığı için Jön Teklifi Gelmedi Belki Ama Yeteneği Sayesinde Jön Olmadan En Üst Mertebelerden Birisi Olan Kötü Adamlıkta Zirveye Yükseldi

13. İkonikleşmiş Kahkasını Hatırlarsınız:

14.  Tüm Bunların Yanından Cankurtaran’da Bir Kahvehane İşletip, 3 Çocuğuna Hem Analık Hem Babalık Yaptığını Az Kişi Bilir.

15. Rolleri ve Sert Yüz İfadesine Rağman Onun Bu Altın Kalpli Yönü Çok Değerliydi.

 

Kaynak: Listelist

Teknolojide Katettiğimiz Yolu Gözler Önüne Seren Nostaljik Teknoloji Haberleri

Fit Vücuduyla Gençlere Taş Çıkartan 60 Yaşındaki Baba