Şehit Annesine Hakaret Eden Şoför Ceza Olarak Her Gün Karakolda İstiklal Marşı Önünde İmza Atacak

Gün geçmiyor ki milli değerlerimize yapılan haysiyetsizlikler yaşanmasın. Adana’da şehit annesine hürmet göstermesi gerekirken 2.5 lira için ona hakaret eden özel halk otobüsü şoförü Eren Güngör sonunda cezaya çarptırıldı. Ancak bu ceza hiç de diğerlerine benzemiyor, hakim beyin elleri dert görmesin.

1. Adana’da Yaşanan Olayda Otobüs Şoförünün Şehit Annesine Yaptığı Saygısızlık Büyük Tepki Çekmişti.

Adana’da binmiş olduğu özel halk otobüsünde şehit annesi olduğunu belirtip ücretsiz ulaşım kartını göstermesine rağmen Zübeyde Tura’dan haksız yere ücret isteyerek hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan otobüs şoförü Eren Güngör hakkında karar açıklandı. Güngör, adli kontrol şartıyla tahliye edildi, ancak karakolda her gün imzasını İstiklal Marşı’nın 6. kıtasının yazılı bulunduğu tablo önünde atması zorunluluğu getirildi.

2. Malum Otobüs Şoförü Sonunda Cezasını Buldu

 

Kendisi hakkında “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik”, “halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak aşağılama” ve “hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma” suçlarından toplam 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanan şoför Eren Güngör’ün avukatı karara itiraz etti. İtiraz dilekçesini değerlendiren Nöbetçi Adana 2. Sulh Ceza Hakimi, şüphelinin adli kontrol kararıyla tahliyesine karar verdi.

Hakim itiraz sonrası kararda Güngör’ün bağlı olduğu kolluk birimine her gün saat 12.33’de giderek, İstiklal Marşı’nın 6. kıtasının yazılı bulunduğu tablo önünde olacak şekilde imza atması şartı getirdi.

3. Peki İstiklal Marşı’nın 6. Kıtasında Ne Yazıyor?

“Bastığın yerleri ‘toprak!’ diyerek geçme, tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır atanı;
Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı”

 

Kaynak: Onedio

 

Önerilen Blog :  Öldükten Sonra da Kızına Destek Olabilmek İçin Kızının Her Yaşı İçin Doğum Günü Kartı Hazırlayan Anne

Zamanın En Ünlü Parfümleri

Sarı Taksi vs. Uber Savaşından Sonra Ortaya Çıkan Benzetmeler