Sahibi Tarafından Uyuşturucu Bağımlısı Haline Gelen Köpeğin Duygulandıran Kurtarılma Hikayesi

Afganistan uyuşturucu kullanımı oranının çok yüksek olduğu bir yer. Halkın büyük bir çoğunluğu bağımlı durumda. Bu bağımlılardan bir tanesi köpeğine günde 3 doz uyuşturucu vererek, köpeği de kendisi gibi bağımlı hale getiriyor. Bu masum canın kurtarılma hikayesine göz atalım.

 

1. Afganistan Afyon Yetiştirme Çok Yaygın. Bundan Dolayı Uyuşturucu Kullanımında Oldukça Yüksek Bir Oranı Var. Sokaklarda Yaşayanlardan Köprü Altında Takılan İnsanlara Kadar Pek Çok İnsan Bağımlı Olmuş Durumda.

2. Fotoğraftaki Güzellik de Bu Kötülükten Nasibini Almış. Adı Nesha Olan Köpeğe Sahibi Tarafından Günde 3 Doz Uyuşturucu Verilmeye Başlanmış.

3. Durumu Fark Edenlerin Kurtarma Çalışmaları İlk Başlarda Sonuçsuz Kalmış.

4. Afganistan’ın Tek Hayvan Bakım Merkezi Olan Nowzad’ın Kurucusu, Olayı Duyunca Dehşete Kapılarak Kurtarma Çalışmalarına Başlamış.

5. Güvenliklerini de Hiçe Sayarak Nesha’yı Kurtarmaya Gitmişler.

6. 2008’den Beri Pek Çok Hayvana Umut Işığı Olan Merkez, Nesha’ya da Umut Işığı Olmak İstiyordu. Nesha’yı Sahibinden Kaçırmayı Başarmışlardı Ancak Başka Bir Problem Vardı Ortada.

7. Günde 3 Doz Uyuşturucuya Alıştırılan Nesha Kullanmadığı Zamanlar Yoksunluk Krizine Giriyordu, Hatta Bu Krizler Ölüme Bile Sebebiyet Verebilirdi. Doz Alamadığı Zamanlar Başını Duvarlara Vurarcasına Kendini Sallıyordu. Bu Yüzden Oldukça Sıkı Bir Rehabilitasyon Programına Alıdı Köpek. Uyuşturucu Azaltılarak Kesildi ve Günde 3 Doz Güçlü Ağrı Kesiciler Verilmeye Başlandı.

8. Yürüyebilmesini Mümkün Kılmak İçin Takviye İlaçlar ve Araçlar Hazırlanıyordu. Herkes Nesha’nın Kurtulması İçin Canla Başla Çalışıyordu. Herkes Elinden Gelen Çabayı Gösteriyordu.

9. Ama Nesha o Kadar Güçlü Bir Şekilde Hayata Tutundu ki, Yaşanılan Onca Acıya Rağmen Direndi. Bir Süre Sonra Hem Bağımlılığından Hem de Kullandığı Yürüteçten Kurtulmayı Başardı.

 

Kaynak: Unimetre

Önerilen Blog :  5 Yaşındayken Bir Mülteci Olarak Kaldığı Kampta Kendisine Bisiklet Hediye Eden Adamı 24 Yıl Sonra Bulan Kadın

Hemşeri Hemşeriyi Gurbette İfşalarmış: Dubai’de Bir Barda Karşılaştığı Türklerin Aldatma Girişimini Ortaya Çıkaran Genco

Geçirdikleri Değişimle Zamanın Büyüsünü Kanıtlayan Kişilerden Öncesi Sonrası Fotoğrafları