Rahmetli Antepli Memnan Ustadan Ekonomi Dersi

Mennan Aksoy, nam-ı diğer Mennan usta 1952 yılında Gaziantep’te doğmuş. Kendisi ilkokulu bitirip hemen iş hayatına atılmış. Bütün bir gençliğini sanayide geçirdikten sonra 1973’de kendi şirketini kurmuş. Bu şirket ilk başlarda ufak parçalar üretiyormuş ancak Mennan usta gözüpek bir adam ve piyasanın içinde olduğu durumun da pek farkında. Yabancıların makinalarını bize uçuk değerlerde sattığını görüyor. Bunu milli gururuna yediremeyen Mennan usta fuar fuar gezip bu makinaları inceliyor. Bu makinaların aynısını çizip, seri üretime sokuyor sonra 10 kat daha ucuza yatırımcı vatandaşa satıyor. “Gördüğü makinanın mekaniğini çözmesi yaklaşık 10 dakika alıyor” rivayeti hala sanayii sitelerimizde ağızdan ağıza dolaşır. Bu yüzden de kendisinin fuarlara girişi gerçekten de yasaklanmış zamanında.

1. Bu 2007’den Kalma Ekşisözlük Entry’si Her Şeyi Özetliyor.

2. Mennan Usta Maalesef 2015 Yılında Hayata Gözlerini Yumuyor Ve Vasiyeti “Gençler bilim ışığında yetiştirilsin. İmkânlar verilsin, önleri kesilmesin.” Oluyor.

3. İşte Mennan Usta’nın O Röportajı.

Önerilen Blog :  Öldükten Sonra da Kızına Destek Olabilmek İçin Kızının Her Yaşı İçin Doğum Günü Kartı Hazırlayan Anne

Mentionlaşma Dalında Finale Kalan İsimler

Yürümesi Çok Zor, Yürüyemez Teşhisi Konulan Öğrencisi İçin Basketbol Sahasını Egzersiz Alanına Çevirerek Yürümesini Sağlayan Öğretmen