”Ödül Alacağız” Diyerek Çekilen Türk Filminin Sadece 85 Kişi Tarafından İzlenmesi

Geniş kitleler tarafından izlenmek her yönetmenin hayalidir. Hatta hedefini yüksek tutup, ödül almak isteyenler de var, tıpkı Hasan Karcı gibi. Çınarcık ve Tuz Gölü çevresinde Türk oyuncularla birlikte  Belalılar isminde bir western film çeken Karcı, filmden o kadar ümitliydi ki ödül bile alacağını iddia etti. Ancak film, iki haftada yalnızca 85 kişi tarafından izlendi.

Belalılar/Alborotadores adıyla çekilen filmin hedefi  İspanya’da düzenlenen 7. Almeria Western Film Festivali’nde ödül almaktı, fakat olaylar düşünüldüğü gibi sonuçlanmadı.

Filmin çekimleri için ayrıca İyi Kötü Çirkin’in çekimlerinin yapıldığı platoyu da kullanan ekip, filmin vizyona girmesinden iki hafta sonra gelen sonuçlarla şoka uğradı. Yalnızca 85 kişinin bilet aldığı filmden elde edilen hasılat ise şimdilik 1061 TL.

Bir kısmının Türkiye’de, bir kısmının ise İyi Kötü Çirkin filminin çekildiği İspanya’daki Tabernas kasabasında çekilen filmin açılışında ise El Turko Western yazısı yer alıyor. Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Önerilen Blog :  Polisten Kaçmak İçin Sosyal Medyadan Ölüm Haberlerini Paylaştıran Cezaevi Firarisi

Sahip Olduğu Şeylerin Yarısını Kendisini Aldatan Eski Eşine Veren Adamın Her Şeyi Ortadan İkiye Bölerek Vermesi

Netlik Konusunda Çığır Açmış Kişiler