Netflix’ten Fatih Sultan Mehmet Uyarlaması Geliyor

Her Türk tarihi dizi izlerken, ”ulan bizim de tarihimizde çok güçlü insanlar var, niye böyle yapımlar yapmıyoruz” diyordur. Size güzel bir haberimiz var, tarihimizin en güçlü karakterlerinden biri olan Fatih Sultan Mehmet’in Netflix uyarlaması geliyor.

 

1. Netflix Sonunda Türk Tarihine Yönelik Kaliteli Dizi Yakarışımızı Duymuş Olmalı ki, Ottoman Rising İsimli Bir Yapımla Karşımıza Çıkmayı Planlıyor.

2. 13 Yaşında Tahta Geçtikten Sonra II. Mehmet’in Destansı Yükselişini, Konstantinopolis’i Devirmesini ve 15. Yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nu Şahlandırmasını Konu Alacak.

3. Yarı Belgesel Şeklinde Tasarlanan Mini Dizi, Sarah Wetherbee, Kelly McPherson ve Emre Şahin Önderliğinde Karga Seven Pictures Tarafından Üretilecek.

4. STX Entertainment Daha Önce National Geographic Channel İçin “Valley of the Boom” Adlı Bir Mini Dizi Yapmıştı.

5. Valley of the Boom da Yarı Belgesel Bir Mini Diziydi. Böylece İkinci Kez Aynı Tarzda Bir Yapım İçin Yeşil Işık Yakmış Oldular.

6. 6 Bölümden Oluşacak Olan Mini Dizi, Aralarında Türkler Olsa da Yerli Yapım Olmayacak.

7. Daha Önce Fatih Sultan Mehmet ile Alakalı Bir Kaç Dizi Girişimine Şahit Olmuştuk Ancak Aralarında Yeterince Tatmin Eden Bir Tanesi Olmadı.

8. Umuyoruz ki Netflix Bizlere İstediğimiz O Tadı Verir.

 

Kaynak: Onedio

Önerilen Blog :  Gerçek Bir Savaşçı Ayşe Tükrükçü'nün Evsizlere Umut Işığı Olan Projesi: Hayata Sarıl Lokantası Hayata Geçti!

Dünyanın En Büyük Havalimanı Olan “İstanbul Havalimanı”ın Hakkında Bilgiler

Her Maça Mağlubiyet Parolası İle Çıkan San Marino’dan Bol Mağlubiyetli Tweetler