Müslüm Gürses’e Benzeyen Taksici Arabasına Binen Müşterileri Şoka Sokuyor

Antalya’da taksi şoförlüğü yapan 55 yaşındaki Baki Çiçek’in 2013 yılında yaşamını yitiren sanatçı Müslüm Gürses’e benzerliği dikkat çekiyor. Durağı arayan müşterilerin zaman zaman ‘Müslüm Baba’yı istiyoruz’ dediğini anlatan Çiçek, bazı müşterilerin de taksiye binince şaşırıp, dua etmeye başladığını söyledi. Taksi şoförleri ise Çiçek sayesinde durağın müşteri potansiyelinin yarı yarıya arttığını belirtti.

1. Sanatçının Anılarını Yaşatmaya Çalışıyor.

Kaldırıldığı hastanede, 3 Mart 2013 tarihinde vefat eden Müslüm Gürses ile 1996’da İstanbul’da sahne aldığı eğlence mekanında yolları kesişen ve Gürses’e benzerliğiyle dikkat çeken Baki Çiçek, sanatçının anılarını yaşatmaya çalışıyor. Antalya’da kendisine ait taksiyle şoförlük yaparak, geçimini sağlayan Çiçek, Gürses gibi giyinip, saçını ve bıyığını sanatçı gibi tarıyor.

2. Yaz Kış Farketmeksizin Beyaz Gömlek Giyiyor.

Yaz- kış ayırt etmeden beyaz gömlek, beyaz pantolon, beyaz kemer ve beyaz ayakkabıdan vazgeçmeyen Çiçek, lacivert ya da siyah ceketini de üzerinden çıkarmıyor. Gürses’in de siyah beyaz giyindiğini anlatan Çiçek, “Yaz- kış böyle giyinirim. Müslüm Baba da öyle giyinirdi. Ona benzediğim için gurur duyuyorum” dedi.

3. Durağı Arayıp Müslüm Babayı İstiyoruz Diyorlar.

5 ay önce kafasını dinlemek ve daha sakin hayat yaşamak için İstanbul’dan Antalya’ya yerleştiğini anlatan Baki Çiçek, günlük 500 TL kazanarak, çalıştığı taksi durağının da eğlence kaynağı oldu. En çok sevdiği içeceğin çay olduğunu belirten Çiçek, Müslüm Gürses’ten ne gördüyse kendi yaşamına yansıttığını söyledi. Durakta sık sık Müslüm Gürses’in şarkılarını söyleyen Çiçek’in özel müşterileri de var. Durağa telefon açıp, özellikle ‘Müslüm Baba’yı istiyoruz’ diyenlerin yanı sıra durağa kadar gelip, Çiçek ile özçekim yapan kişiler de oluyor.

4. Durağımızın Müşterisi Arttı.

Taksicilik yapan Kerim Demiray, Baki Çiçek ile aynı durakta çalıştıkları için memnun olduklarını belirterek, “Gelen, giden fotoğraf çektiriyor. Duraktaki müşteri potansiyelimiz arttı. Özellikle ‘Müslüm Baba’yı istiyoruz’ diyenler oluyor. Bizim karizmamızı çizdi” diye konuştu. Taksi şoförlerinden Osman Özkaya ise “Durağımızın müşterisi arttı. Karakter olarak da Müslüm Gürses’e benzetiyoruz” dedi. Durağın yanında hizmet veren çilingir Durmuş Erbaş da yakınlarına Baki Çiçek’ten sürekli bahsettiğini söyledi.

Önerilen Blog :  Korkunç Bir Hayatın İçinden Gelerek Yaşadığı Acı Tecrübeleri Gençlere Aktarıp, Onları Koruyan Danny Trejo

5. Araca Binen Dua Etmeye Başlıyor.

Duraktan taksi çağıran müşterilerin araca binince şoka uğradıklarını ve dua etmeye başladığını anlatan Baki Çiçek, “Müşteri taksime biniyor, beni birden direksiyonda görünce afallıyor. ‘Allah Allah’ diyor, dua ediyorlar. ‘Ne oldu kardeşim?’ diyorum. ‘Ağabey sen Müslüm Baba değil misin?’ diyorlar. Şaşırıyor insanlar. İnanmıyorlar Müslüm Gürses’in öldüğüne. Müşterilerim arayıp, ‘Baba bizi şuradan alır mısın?’ diyor. Böyle davranmaları çok hoşuma gidiyor” dedi.

6. ”Müslüm Gürses Öldüğünde Müzikten Soğudum. Keşke Onun Yerine Ben Ölseydim.”

Müslüm Gürses ile zamanında bir çay reklamında oynadığını ve daha sonra birkaç kez kendisine film teklifi geldiğini kaydeden Baki Çiçek, gelen teklifleri düşük ücretler sunulması nedeniyle reddettiğini söyledi. Gürses’e benzerliğinden para kazanmaya çalışmadığını; ancak bir projede yer verilecekse ücretlerin ‘komik’ olmaması gerektiğini aktaran Çiçek, “Dizi, film, reklam tekliflerine açığım; ama öyle ucuza yok. Gittiğimde aldığım paraya değmesi lazım” diye konuştu. Müslüm Gürses’e benzediği için gurur duyduğunu vurgulayan Çiçek, sanatçının ölümüne çok üzüldüğünü belirterek, “Müslüm Gürses öldüğünde müzikten soğudum. Keşke onun yerine ben ölseydim” dedi.

 

Kaynak: Storia

Ünlülerin İmajlarını Dillerine Dolayarak Hepimizi Güldürmeyi Başarmış Twitter Kullanıcıları

Tarif Edilemez Bir Acı: Terör Saldırısında Şehit Olan Nurcan Karakaya ve 11 Aylık Bebeğinin Cenazesi